Statistiky před závodem v Austinu – MotoGP

Statistické údaje a zajímavosti, které se vztahují k závodům MotoGP na okruhu v Austinu:

Letošní rok už bude pátým rokem v řadě, kdy se na okruhu v Austinu koná závod MotoGP. Poprvé se zde jelo v roce 2013.

Celkově se jelo 29 Grand prix ve Spojených státech: 2 v Daytoně, 15 na okruhu Laguna Seca, 8 v Indianapolis a 4 v Austinu.

Ducati měla v Austinu svého jezdce na podiu v posledních třech letech: Andrea Dovizioso byl třetí v roce 2014, druhý předloni a Andrea Iannone byl loni třetí.

Nejlepším výsledkem Yamahy na okruhu v Austinu je Lorenzovo druhé místo z loňského roku.

Maverick Viňales, který vyhrál dva úvodní podniky letošního roku a do Ameriky tak přijíždí jako vedoucí muž šampionátu, byl loni v Austinu čtvrtý.

V předchozích čtyřech letech se na podiu v Austinu objevili vždy pouze Španělé a Italové: Márquez, Lorenzo, Iannone, Dovizioso, Rossi, Pedrosa. Jezdec jiné národnosti se v Austinu v královské kubatuře zatím na podium nedostal.

Tři poslední vítězové texaského závodu Moto2 již všichni jezdí v MotoGP: Alex Rins, Sam Lowes a Maverick Viňales.

Všichni tři jezdci, kteří loni stanuli v Austinu na podiu v kategorii Moto2 (Alex Rins, Sam Lowes a Johann Zarco), jsou letos v MotoGP.

Všechny čtyři dosud odjeté závody MotoGP v Austinu vyhrál Marc Márquez. Tento jezdec zde navíc pokaždé startoval z pole position.

Vítězství v Austinu roku 2013 bylo Márquezovým prvním vítězstvím v kategorii MotoGP. Do tohoto závodu vyrážel tehdy dvacetiletý jezdec z pole position. Jednalo se o jeho první pole position v MotoGP.

Před závodem v Austinu má nováček Jonas Folger na svém kontě 16 bodů, což je největší počet bodů pro nováčka v MotoGP po dvou odjetých závodech od dob Marca Márqueze v roce 2013.

Zdroj: motogp.com