Laverty se vrací do WSBK

Eugene Laverty je letos jezdcem týmu Aspar v MotoGP, ale příští rok tuto kategorii opustí a vrátí se do WSBK.

Aktuálně jezdí Eugene Laverty v MotoGP u týmu Aspar. Závodník měl možnost v týmu zůstat, i příští rok, ale k dispozici by měl dva roky starý stroj GP15. Nově příchozí Alvaro Bautista ovšem dostane novější GP16, což může být důvodem Lavertyho rozhodnutí odejít.

Od příštího roku se Laverty vrátí do WSBK, kde již v letech 2011 až 2014 závodil. Odjel tam celkem 104 závodů, třináct z nich vyhrál a třiatřicetkrát vystoupil na stupně vítězů. Roku 2013 obsadil celkově druhé místo v hodnocení šampionátu za Tomem Sykesem.

V kategorii WSBK bude Laverty jezdit pro tým Milwaukee Aprilia.

„Těším se na návrat do WSBK s Aprilii,“ říká Eugene Laverty. „Vybojoval jsem tam dost úspěchů a bylo to výborné období. Za dva roky v MotoGP jsem se toho hodně naučil. Nebylo to pochopitelně vždy snadné, ale po jezdecké stránce jsem zaznamenal velký pokrok. Těším se na tuto další etapu v mé závodní kariéře. Cítím se být hodně motivovaný, protože v posledních dvou letech jsem závodil ve středu pole a vyvíjel jsem snahu se zlepšit. To, že se tedy vracím zpátky s tovární Aprilií a budu mít šanci opět vyhrávat závody, je tedy úplně něco jiného a určitě se na to cítím být připraven. Je tam mnoho silných jezdců, a v příštím roce jich bude ještě víc a to třeba i díky příchodu Stefana Bradla a mému návratu,“ dodává jezdec, který dle svých slov odchází do WSBK s cílem bojovat o mistrovský titul.