Fakta před závodem na okruhu Phillip Island – slabší kubatury

Který z jezdců Moto2 již v minulosti vyhrál na okruhu Phillip Island? Jaký je nejlepší výsledek Dannyho Kenta v Austrálii? Odpovědi naleznete níže.

Moto3
Všechny Velké ceny Austrálie kategorie Moto3 se jely na okruhu Phillip Island a každý z těchto závodů ovládl jezdec na stroji značky KTM.

Vedoucí jezdec šampionátu – Danny Kent – se v Austrálii umístil nejlépe na pátém místě. Stalo se tomu roku 2012. Tehdy Kent závodil v Moto3.

Miguel Oliveira dojel v Austrálii roku 2012 druhý, což byl v té době jeho nejlepší výsledek v mistrovství světa. Vylepšit jej dokázal až letos, když se v Itálii dočkal svého prvního vítězství.

Niccolo Antonelli vystoupil v posledních pěti závodech čtyřikrát na stupně vítězů, přičemž ve svých předchozích jednašedesáti Velkých cenách to nedokázal ani jednou.

MotoGP | Zajímavosti

MotoGP – statistiky před závodem v Austrálii

Moto2
Žádný ze současných závodníků Moto2 nedokázal v minulosti vyhrát GP Austrálie v prostřední kubatuře.

Johann Zarco jednou v Austrálii vystoupil na podium. Bylo to roku 2011. Tehdy Francouz startoval z pole position a do cíle dorazil jako třetí. V posledních dvou Velkých cenách Austrálie Zarco spadl.

Esteve Rabat loni startoval z pole position, ale nakonec dojel až třetí. Jednalo se o jeho první podium na tomto okruhu. Zda Rabata letos v Austrálii uvidíme, není jisté. Rozhodne se podle jeho stavu. (Španěl si před závodem v Japonsku zlomil vřetenní kost.)

Alex Rins se v předchozích dvou letech v Austrálii pokaždé objevil na podiu. Loni byl třetí (v Moto3) a předloni vyhrál závod nejslabší kubatury.

Sam Lowes si loni v Austrálii zajistil své nejlepší umístění sezóny 2014, která byla jeho první v Moto2. Brit tehdy dokončil závod na páté pozici.

Thomas Lüthi na okruhu Phillip Island ovládl závod kategorie 125 ccm v roce 2005. To byl zároveň rok, v němž Lüthi vybojoval mistrovský titul. V předchozích dvou letech obsadil Lüthi pokaždé druhé místo v australském závodě třídy Moto2.

Radost z vítězství v Austrálii zažil i Sandro Cortese. Němec s italskými kořeny zde triumfoval v letech 2011 a 2012. V prvním případě se jednalo o třídu 125 ccm a ve druhé o Moto3.

Roku 2009 vybojoval vítězství ve třídě 125 ccm na okruhu Phillip Island Julian Simon. V témže roce slavil i mistrovský titul.

Alex Márquez loni v Austrálii startoval z pole position (v Moto3). Do cíle dorazil jako druhý – pouhých 0,029 s za Jackem Millerem, s nímž tehdy bojoval o titul. Tři tisíciny za Márquezem dojel jeho tehdejší týmový kolega Alex Rins. 44 tisícin na vítězného Millera tehdy ztratil čtvrtý Vazquez.

Ricky Cardus dojel v Japonsku šestý, což je jeho dosud nejlepší výsledek v letošní sezóně.

Azlan Shah si v Motegi zajistil svůj dosud nejlepší výsledek kariéry. Dorazil do cíle jako čtvrtý. Jeho krajan Hafizh Syahrin dojel pátý. Je to poprvé v historii Grand Prix, kdy dva závodníci z Malajsie dojeli mezi prvními pěti.

(Zdroj: motogp.com)