GP Japonska v číslech

Níže následují některá čísla, která se vztahují k patnáctému podniku letošní sezóny, který se jede v Japonsku.

100 – Hector Barbera pojede v Japonsku svůj stý závod v MotoGP.

100 – Závod v Aragonii byl stým závodem kategorie Moto2. Všech těchto závodů se zúčastnil Dominique Aegerter. Nikdo jiný (kromě zmíněného Švýcara) už nemůže o sobě říct, že by se zúčastnil všech dosud odjetých závodů Moto2. Vzhledem k tomu, že Aegerter je aktuálně zraněný a musí vynechat několik následujících závodů, už ani on svou sérii neprodlouží.

84 – Honda vede klasifikaci konstruktérů kategorie Moto3 s náskokem 84 bodů. Pokud některý z jezdců Hondy v Japonsku vystoupí na podium, zajistí tím Hondě titul.

62 – Yamaha má 62 bodů náskok v čele konstruktérského šampionátu kategorie MotoGP. Může tak poprvé od roku 2010 získat konstruktérský titul. Aby tomu tak bylo již po Motegi, musí v závodě vybojovat o třináct bodů více než Honda.

50 – Marc Márquez má za sebou přesně 50 závodů v královské kubatuře. Za tu dobu získal 37 umístění na stupních vítězů, z čehož bylo 23 vítězství. Pro porovnání: Valentino Rossi ve svých prvních padesáti závodech v královské třídě vystoupil na podium čtyřicetkrát a zvítězil pětadvacetkrát.

MotoGP | Krátké zprávy | Karel Abraham

Abraham vynechá všechny tři zámořské závody

16 – Při závodě v Aragonii se Jorge Navarro stal šestnáctým závodníkem, který v letošní sezóně dokázal v kategorii Moto3 dojet na stupních vítězů. Není to však rekordní počet. Například v roce 1979 se v nejslabší kubatuře na podiu vystřídalo dokonce 17 závodníků. V období od roku 1980 až do současnosti je letošní číslo tím nejvyšším.

3 – V MotoGP už zůstávají pouze tři závodníci, kteří letos bodovali v každém závodě. Jsou to Valentino Rossi, Andrea Iannone a Bradley Smith. Před aragonským závodem mezi ně ještě patřil i Danilo Petrucci.

2 – Motegi je jedním ze dvou okruhů aktuálního kalendáře, na nichž Marc Márquez ještě nedokázal vyhrát závod MotoGP. Tím druhým okruhem je Phillip Island.