Jaký byl dnešní den v Sepangu z pohledu továrny Yamaha?

Úřadující mistr světa MotoGP Jorge Lorenzo dnes dokázal zajet v Sepangu nejrychlejší kolo. Následoval ho Pedrosa, Crutchlow, Marquez a Top pětku uzavírá Rossi.

Lorenzo byl rychlý hned od začátku, což mu nakonec vyneslo i nejrychlejší čas dne. Podmínky na trati se oproti včerejšku zlepšily, což mistr světa využil k zajetí času 2'00 0.282s, téměř o 1,5 sekundy rychleji než včerejší nejrychlejší čas, který zajel Dani Pedrosa.

Lorenzův týmový kolega Valentino Rossi se během dne zdržel v garáži, když bylo potřeba vyřešit malý elektrický problém s cívkou. Ital se dostal brzy na trať a nakonec odjel 63 kol. Pracovat na zlepšení trakce jeho YZR-M1 na opotřebovaných pneumatikách.

Jorge Lorenzo:  „Den se nám celkem vyvedl, dráha byla mnohem lepší než včera a byl jsem překvapen, jak velký rozdíl to byl. Byl jsem rychlý hned od začátku a myslím, že jsem si vylepšíl svůj traťový rekord. Zlepšili jsme nastavení motocyklu, teď se na něm cítím daleko lépe, než při prvních testech zde v Sepangu. Zítra, pokud nám bude počasí přát, bych rád zkusil závodní simulaci, cca 24 kol, abychom věděli, co se stane s pneumatikami. "

Klepněte pro větší obrázek

Valentino Rossi: „Jsem šťastný, cítím se dobře. Dnes to byl velmi dlouhý den, odjel jsem více než šedesát kol, protože jsme měli spoustu práce. Ráno jsme ztratili nějaký čas s malým elektrickým problém, který se podařilo vyřešit. Pak jsme již pokračovali na zvýšení zadní přilnavost a trakci, zvláště když už má pneumatika hodně najeto. Na něco jsme přišli, ale stále nejsme 100% spokojeni, protože to ovlivnilo vyvážení motocyklu. Zítra se zaměříme na zlepšení trakce bez ztráty vyvážení, což by nás mělo posunout opět kupředu. "

Wilco Zeelenberg - Yamaha Factory Racing Team Manager: „Musím říct, že druhý den testování šel docela hladce a nepotkaly nás žádné velké problémy. Testovali jsme mnoho různých nastavení motocyklů. Byli jsme mnohem rychleji, než včera, ale zlepšila se i trať. Bez ohledu na podmínky jsme byli neustále vepředu, což je důležité. Dnes to bylo celkově velmi pozitivní."

Massimo Meregalli - Yamaha Factory Racing Team ředitel: „Dnešek byl dobrý. Podařilo se nám najezdit mnoho kol. Našli jsme pár zajímavých informací, které nás směřují určitým směrem. Bohužel jsme dnes ráno ztratili nějaký čas s Valentinem, který měl problém s cívkou, ale všechno bylo brzy opravené a mohli jsme zpátky na trať. Zítra chceme vše zakončit simulováním závodu, což bude poslední bod našeho programu pro tento test. "

Cal Crutchlow  se dnes dostal do elitní trojky.

Jezdec týmu Monster Yamaha Tech 3 Team Cal Crutchlow se dnes prosadil mezi nejrychlejší a při druhém dnu testů v Sepangu zajel třetí čas dne. Podmínky na trati byly oproti včerejšímu kluzkému povrchu daleko lepší, a proto se zajížděly i rychlejší časy. Crutchlow byl schopen zvládnout jeden okruh za 2.00.907,  zlepšil se o 1.3s , což mu umožnilo raketový vzestup polem jezdců a zakončit dnešní test za dvojicí Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Britský jezdec dnes věnoval hodně práce různému nastavení předních tlumičů a experimentoval s podobným nastavením, které používá Lorenzo ve snaze, aby jeho motocykl YZR-M1 byl agilnější v rychlých změnách směru. Na konci dne byl Cal Crutchlow spokojený, odjel 59 kol a za Pedrosou zaostal o méně než 0,3s.

Nováček a jeho týmový kolega Bradley Smith, byl také potěšen svým dnešním výkonem poté, co musel rychle obnovit svoji důvěru v motocykl, po včerejším pádu v zatáčce číslo 7. Smith se koncentroval hlavně na zlepšení techniky při brzdění, což mu umožnilo zajet čas 2.02.369, který byl o  1.6s rychlejší, než jeho nejlepší čas z prvního dne testů. Celkem odjel 63 kol, při kterých začal poprvé zkoušet celou řadu různých nastavení jeho motocyklu Monster Yamaha Tech 3 YZR-M1. Jeho čas mu zajistil desátou pozici, něco málo přes jednu sekundu od první šestky.

Klepněte pro větší obrázek

Cal Crutchlow: „Nezdálo se, že se přilnavost tolik zlepšila, i když časy se hodně zlepšily. Snažíme se zlepšit nastavení přední vidlice, aby nám lépe fungovala při rychlích změnách směru jízdy. Zkoušeli jsme podobné nastavení, které používá Lorenzo. Něco nám pomohlo a něco méně, tak jak je to při testech běžné.  Jsem spokojený s mojí rychlostí, protože jsme vyzkoušeli několik různých nastavení a teď musíme zapracovat na doladění toho nejlepšího. Hlavním cílem je, aby se moc nezvedalo přední kolo, když měníte směr jízdy a zároveň přidáváte plyn. Motorka je docela těžká, takže musíme snížit předek, kolik nám to dovolí, aniž bychom obětovali v jiné oblasti, jako je brzdění. Dnešní čas nebyl prioritou, jen jsem se soustředil na to, být co nejlépe připraveni na první závod v Kataru."

Bradley Smith: „Po včerejší havárii se cítím mnohem šťastnější. Dnes jsem byl trochu opatrný a občas jsem se více soustředil na některé věci, které se dějí s přední částí. Teď máme větší přilnavost a můj pocit z motorky je mnohem lepší. Dnes jsem hodně pracoval na mé technice brzdění, protože jsem byl příliš opatrný. V době uhlíkových brzd, je třeba umět je využívat. Také jsme zkoušeli i mnoho různých nastavení, jen abychom více pochopili, jakým směrem se dát, pokud se vyskytnou určité problémy. Myslím, že Jorge je na tom mimořádně dobře, jezdí neustále časy kolem 2.00s, všichni ostatní kluci jezdí kolem 2.01s. On je v této chvíli na jiném úroveň, ale abych byl upřímný, cítím se docela dobře, když zajíždím konzistentně 2.02s. Pracujeme spíše na nastavení pro Katar, než na čase na kolo."

20:42 | Nicky Hayden - vzpomínkové video: odkaz
19:04 | Nicky Hayden podlehl svým zraněním.
21. května | Viňales se dnes postaral Yamaze o 500. vítězství. odkaz
21. května | Start závodu Moto2 je posunut na 12:35.
21. května | Závod Moto3 by měl být znovu odstartován v 11:35.

Harmonogram

GP Itálie, Mugello
Pátek 2. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 3. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 4. června    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

Bývalý jezdec MotoGP Hayden měl těžkou nehodu na kole

Bývalý jezdec MotoGP Hayden měl těžk…

Nicky Hayden, bývalý jezdec MotoGP, měl dnes nehodu během tréninku na kole. Závodníka porazilo auto. Nyní je Američan v nemocnici.

17.  5.  2017 | | 6 N/A
MotoGP: Celá první řada pro Yamahu, Viňales první

MotoGP: Celá první řada pro Yamahu, …

Do francouzského závodu královské kubatury se z první řady vydají Španěl Maverick Viňales, Ital Valentino Rossi a domácí jezdec - Johann Zarco.

20.  5.  2017 | | 4 N/A
MotoGP: Rossi upadl v posledním kole, vítězí Viňales, Zarco na podiu

MotoGP: Rossi upadl v posledním kole…

Viňales bojoval s Rossim o vedení. Rossi v posledním kole upadl, Viňales zvítězil. Zarco vybojoval před domácím publikem druhé místo. Na podium vystoupil i Pedrosa.

21.  5.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Pátečnímu odpoledni kraloval Dovi

MotoGP: Pátečnímu odpoledni kraloval…

V druhém francouzském tréninku královské kubatury byli nejrychlejší Andrea Dovizioso, Marc Márquez a Danilo Petrucci.

19.  5.  2017 |
MotoGP: Nejlepší čas prvního tréninku zajel Miller

MotoGP: Nejlepší čas prvního trénink…

Nejlepší vstup do francouzského závodního víkendu zaznamenal Jack Miller. První trojici zkompletovali Marc Márquez a Johann Zarco.

19.  5.  2017 |