Karel Hanika po startu z první řady v Silverstone nebodoval

Karel Hanika sice v Silverstone vybojoval druhé místo na startovním roštu, v úvodu závodu se ujal vedení, ale hned poté upadl, vstal, později upadl znovu a z Velké Británie odjíždí bez bodů.

Karlu Hanikovi se v Silverstone dařilo v trénincích. V kombinovaném pořadí všech tří tréninků obsadil druhé místo, přičemž na prvního Jorge Martina ztratil jen 22 tisícin. V dobré formě se ukázal být brněnský jezdec i během kvalifikace, kde také obsadil druhé místo. Na vítězného Navarra však ztratil přes půl vteřiny. Druhé místo je Hanikovým dosud nejlepším kvalifikačním výsledkem. Letos z této příčky vyrážel už dvakrát (v Německu a nyní ve Velké Británii). V německé Grand Prix se však na druhé místo dostal až po penalizaci Bastianiniho.

„Pro nás to byla dobrá kvalifikace. Zítra budeme v první řadě a to je vždy pozitivní. V každém tréninku jsme byli silní, pokaždé jsme se pohybovali kolem elitní osmičky, takže jsem, co se týče závodu, optimistou. V úvodu kvalifikace jsem jezdil s týmovými kolegy a velice dobře jsme spolupracovali, využili jsme větrného pytle, a díky tomu jsme vybojovali přední pozice. Nakonec to se slipstreamem byla spíš trochu loterie, ale v posledním kole jsem se zařadil za Jorgeho (Navarro) a byl jsem tak schopen dokončit své nejlepší kolo. Zítra určitě nebude snadné se s ním nebo s Dannym (Kent) udržet, ale doufám, že s nimi budu bojovat ve vedoucí skupině,“ hýřil po kvalifikaci optimismem Karel Hanika.

Moto3 | Jakub Kornfeil | Tiskové zprávy

Kornfeil se dnes v Silverstone dočkal svého prvního podia

Warm up byl pro Haniku ještě úspěšný. Na mokré trati zajel třetí nejrychlejší čas. Klimatické podmínky byly při závodě zcela jiné než v pátek a v sobotu při trénincích a kvalifikaci. Na trať se snesl vydatný déšť a každá chybička mohla znamenat pád. Závod se nevyvíjel tak, jak Hanika v sobotu očekával. Karel se sice brzy po startu ujal vedení, ale brzy také upadl. Téměř ve stejné chvíli skončil na zemi i Jorge Navarro, který vyrážel z pole position. Hanika se ještě dokázal rozjet a postupem času získával ztracené pozice. Později však bohužel přišel další pád a tím pohasla veškerá naděje na body.

„Vyjeli jsme na trať jen s minimem zkušeností na mokru z warm upu, ale podmínky v závodu byly úplně jiné, takže bylo velmi těžké jet stejně rychle jak ráno. Dobře jsem odstartoval, ale ve třetí zatáčce jsem ztratil předek a spadl jsem. Jak ukázala telemetrie, bylo to i přesto, že jsem tam jel pomaleji. Zvedl jsem motorku a během pěti kol se mi podařilo dostat se na šestnácté místo. Cítil jsem se velmi komfortně, ale znovu jsem v jedné ze zatáček upadl. Nevím co jiného po takovém závodu říct, než to, že potřebujme trošku štěstí,“ prohlásil po závodě smutný Hanika.