Kornfeil letos poprvé bez bodů

V dosavadním průběhu sezóny Jakub Kornfeil pokaždé dosáhl na body. V Mugellu se to ovšem změnilo, tentokrát se český jezdec do bodované patnáctky nevešel.

Volné tréninky uzavřel Jakub Kornfeil na deváté pozici a doufal, že si v kvalifikaci dokáže ještě o něco polepšit, ale to se bohužel nepodařilo. Náš jezdec zajel čas 1:58,375. Na vítěze kvalifikace (Romana Fenatiho) ztratil 1,086 s a stačil tak pouze na šestnácté místo. Vlivem penalizací soupeře se posunul o jedno místo vpřed a vyjel tak z páté řady.

„Ve třetím volném tréninku to bylo dobré. Udělali jsme několik změn a já jsem zajel svůj nejrychlejší čas víkendu. Věřil jsem, že v kvalifikaci pak dokážu ještě zrychlit a zajet dobrý výsledek. Jenže bohužel, bylo to úplně o něčem jiném. Nemohl jsem najít rytmus. Ve druhé části jsem ve skupině jezdců zlepšil svůj čas, ale ne o tolik, o kolik bych si představoval. V samotném konci se mi už zlepšit nepodařilo. Z jedenáctého místa jsem se tak posunul na šestnácté a proto jsem trošku zklamaný. Na druhou stranu ale víme, že časy jsou vyrovnané a šance na dobrý výsledek v závodě se nepodařenou kvalifikací rozhodně nebortí,“ řekl po kvalifikaci Kornfeil a ještě si zachovával optimismus.

Moto3 | Výsledky

Moto3: Nesmírně vyrovnaný závod nakonec vyhrál Binder

Po ne zcela podařené kvalifikaci přišel úspěšný warm up – tam se Kornfeil dostal na čtvrté místo, ale v samotném závodu už to opět nebylo ono. V úvodu závodu si sice náš jezdec trochu polepšil, ale pak se zase propadl, závod byl velmi vyrovnaný, ale Kornfeil se nedokázal prosadit tak, jak by si představoval. Jeho ztráta na vítěze sice nebyla nijak velká, ale za sedmnácté místo se body nedávají, takže je Jihomoravan zklamaný.

„Ráno jsme našli dobré nastavení a já jsem si konečně jízdu tady v Mugellu mohl užívat. Warm up jsem dokončil na čtvrtém místě, takže jsem logicky věřil i v dobrý závod. Jenže v závodě jsem nebyl schopný předjíždět a bojovat, jak bych chtěl. Krom soupeřů jsem se pral také s motocyklem. Dnešní jediné pozitivum je to, že jsem se v úvodu dokázal dostat na deváté místo. Na tento závod musíme co nejrychleji zapomenout, protože byl opravdu špatný. Dobře, na vítěze jsem ztratil jen 2,2 vteřiny, to ale nic nemění na tom, že sedmnáctá pozice je prostě nepřijatelná,“ zhodnotil svůj italský závod Kornfeil.