Kornfeil v Le Mans bodoval devátým místem

Jakub Kornfeil v Le Mans bojoval o přední příčky, ale pak vyjel mimo trať, ztratil několik pozic a nakonec si zajistil body za deváté místo.

Ve volných trénincích se Kornfeilovi velmi dařilo. V jejich kombinaci obsadil nejvyšší příčku díky času 1:42,832. Jako jediný z Moto3 se tak v trénincích dokázal dostat pod hranici 1:43 na kolo. Kvalifikace už Čechovi nevyšla podle jeho očekávání. V úvodu sice držel druhou příčku, ale pak následoval nepříjemný pád. Po nehodě tým dokázal motocykl včas opravit, takže Kornfeil ještě v závěru vyjel na dráhu, ale svůj čas už vylepšit nedokázal. S časem 1:43,241 se kvalifikoval na jedenácté místo. Na nejrychlejšího Antonelliho ztratil 0,458 s.

„Navzdory pádu se cítím velmi dobře. Motorka od začátku víkendu jede skvěle. Hlavně pak ve třetím tréninku a v kvalifikaci. Volné tréninky dopadly fantasticky. Obsadili jsme první místo. V kvalifikaci jsem se tedy snažil o totéž. Někdy ovšem člověk jede trochu přes limit a udělá chybu. To byl přesně můj případ. Na výjezdu ze zatáčky číslo dvanáct jsem přidal moc plynu a upadl jsem. Kluci ale motorku rychle opravili a já jsem mohl vyjet na poslední dvě kola. V prvním jsem se dostával zpět do tempa a ve druhém jsem bohužel zpomalil, když jsem dojel skupinu jezdců přede mnou. Přesto je však konečná jedenáctá příčka dobrá. Mockrát děkuji mým mechanikům Robovi a Benovi za rychlou a dobrou práci a také šéfmechanikovi Markovi za dobré nastavení. Na závod se velmi těším, protože určitě máme šanci na dobrý výsledek,“ věřil si po kvalifikaci jihomoravský závodník.

Moto3 | Výsledky

Moto3: Druhé vítězství v řadě si ve Francii zajistil Binder

Neděli zahájil Kornfeil třetím místem ve warm up. I úvod závodu se Čechovi podařil, v prvním kole se posunul na šesté místo. Držel se v bojích o stupně vítězů, ale pak bohužel chyboval, vyjel mimo trať a ztratil nejen několik pozic, ale i kontakt s předními jezdci. Snažil se sice probojovávat vpřed, ale ztráta již byla velká. Navíc si musel dávat pozor na Andreu Locatelliho, který jej nedaleko za ním. Nakonec Kornfeil Itala za sebou udržel a dojel do cíle jako devátý. V průběžném pořadí šampionátu je náš jezdec na sedmé pozici.

„Od startu se mi dařilo dobře. Probojoval jsem se do vedoucí skupiny a celkem pohodlně jsem se v ní držel. Ze čtvrté pozice jsem se pokusil předjet Navarra, ale dost jsem chyboval. Místo trojky jsem zařadil čtyřku, ztratil jsem brzdný účinek motoru a vyjel jsem mimo trať. Z jedenácté příčky jsem ještě několik jezdců předjel, ale to bohužel nestačilo. Náš dnešní cíl byl úplně jiný, takže jsem kvůli své chybě celkem naštvaný. Tým odvedl vynikající práci, motorka fungovala perfektně a byla nachystaná na pódium. Týmu se tímto velmi omlouvám. Pozitivní ovšem je, že motorka funguje dobře, dokážeme jezdit rychle a už za dva týdny nás čeká moje oblíbené Mugello,“ prohlásil Kornfeil po nedělním závodě ve Francii.