Moto2: V závodě plném pádů dokázal Lowes proměnit pole position ve výhru

Sam Lowes sice již před závodem v Jerezu vedl šampionát, ale letos ještě neměl na kontě žádné vítězství. To se nyní změnilo. Spolu s Britem se na podium dostali i Folger a Rins.

Do závodu prostřední kubatury v Jerezu se z prvního místa vydával Sam Lowes. Brit je vedoucím jezdcem šampionátu, přestože letos ještě nezvítězil. Po startu se však vedení ujal Jonas Folger a rychle začal ujíždět svým pronásledovatelům.

Hned v úvodu došlo k velké nehodě v zatáčce číslo pět, do níž se zapletli Ratthapark Willairot a Xavi Vierge. Vierge dokonce zůstal ležet pod motocyklem, ale nakonec s dopomocí dokázal odejít.

Moto2 | Výsledky

Moto2: Bitvu o pole position ve Španělsku vyhrál Lowes

Pádům bohužel nebyl konec. Brzy skončil na zemi Simone Corsi, který dnes slaví 29 let. Jezdec je v pořádku. Žádný pěkný dárek si opožděně ke svým včerejším dvacátým narozeninám nedá ani Alex Márquez, který skončil v kačírku brzy po Corsim. I mladší z bratrů Márquezových je v pořádku.

Sam Lowes se postupem času dostal k Folgerovi a dokázal jej předjet a dostat se tak do vedení. Folger klesl na druhé místo. Třetí byl Alex Rins.

A bohužel následovali i další pády. Postiženými byli poloviční bratr Rossiho – Luca Marini a pak i Sandro Cortese. Netrvalo dlouho a v kačírku se objevil i úřadující šampion třídy Moto3 – Danny Kent. Během chvíle tak závod opustili všichni tři šampioni Moto3, kteří aktuálně startují v Moto2 – tedy Márquez (šampion z roku 2014), Cortese (2012) a Kent (2015). Kent se však ještě dokázal vrátit na trať. Následně ovšem stejně musel odstoupit. V té době skončil závod pádem i v případě Axela Ponse.

A katastrofa v podobě pádů stále nebrala konce. Tentokrát se s asfaltem seznámil Marcel Schrötter. I Němec je naštěstí v pořádku.

Šestnáct kol před závěrem si první místo stále hlídal Sam Lowes, ale Jonas Folger, který vedl v úvodu, rozhodně nebyl tak daleko, aby mohl být Lowes v klidu, spíše naopak. Útok ze strany Folgera nebyl vyloučen.

Třináct okruhů před šachovnicí se nic neměnilo na prvních třech místech, ale o čtvrté místo bojovali dva Italové. Zatím držel lepší pozici Morbidelli, ale Baldassarri se na něj hodně lepil a snažil se na svého krajana útočit.

Mezitím absolvoval další pád Marcel Schrötter, který už jednou upadl o několik málo okamžiků dříve. I z druhé nehody vyvázl bez zranění, ale závod již pro něj skočil. V závodě tak zůstalo jen dvacet jezdců.

Sedm kol před závěrem se z šestého místa poroučel k zemi Portugalec Miguel Oliveira. Jezdci se po nehodě moc nechtělo vstávat, ale nakonec to s dopomocí dokázal. Oliveira tak přišel o šanci na své dosud nejlepší umístění v kategorii Moto2.

Čtyři okruhy před koncem stále vedl Lowes. Folger již ztrácel zhruba 2,5 sekundy. Ani třetí Alex Rins nebyl v těsném kontaktu s Folgerem. Ještě větší rozestup byl mezi třetím Rinsem a čtvrtým Morbidellim. Těsnější to bylo až mezi Morbidellim a Baldassarrim, kteří byli necelou vteřinu od sebe. Ke změně došlo na šestém místě. Zarco překonal Lüthiho.

Při nájezdu do posledního kola měli první tři jezdci relativně komfortní rozestupy, takže se nedalo očekávat, že by v samotném závěru mohlo dojít k nějakým změnám na provizizorních pódiových umístěních.

Moto2: Pro americkou výhru si dojel Rins

K jedné události ještě v posledním kole došlo, ale až na pátém místě, z něhož upadl Baldassarri.

Pro první vítězství sezóny si nakonec dojel vedoucí jezdec šampionátu – Sam Lowes. Druhé místo obsadil Jonas Folger. Třetí skončil Alex Rins, ale po průjezdu cílem mu přestal jet jeho motocykl. Musel tedy využít pohon v podobě Johanna Zarca. Později se Rins opět rozjel.

Čtvrté místo dnes obsadil Franco Morbidelli. Páté místo po Baldassarriho pádu získal Johann Zarco. Jako šestý do cíle dorazil Thomas Lüthi. Následovali Takaaki Nakagami, Dominique Aegerter a Luis Salom. První desítku uzavřel Xavier Simeon.