Moto2: Z prvního místa vystartuje Lowes

První řadu zítřejšího argentinského závodu kategorie Moto2 obsadí Sam Lowes, Johann Zarco a Jonas Folger.

Kvůli přerušování čtvrtého tréninku se další program posunul, takže i kvalifikace prostřední kubatury začala o několik minut později.

Až téměř do poslední chvíle se na provizorní pole position držel Johann Zarco. V závěru kvalifikace Lowese přibrzdil pomalejší jezdec, kvůli čemuž Lowes přišel o dobře rozjeté kolo. Nakonec Brit zajel ještě jedno kolo s časem 1:43,347, čímž o 119 tisícin překonal v té době vedoucího Zarca. Lowes se tak dostal na pole position a Zarco klesl na druhé místo. Do první řady se kvalifikoval i Jonas Folger.

Japonec Takaaki Nakagami otvírá druhou řadu. Vedle Nakagamiho se postaví Franco Morbidelli, který v prvním závodě sezóny přišel o podiové umístění kvůli penalizaci za předčasný start. Thomas Lüthi zajel v kvalifikaci šestý čas.

Bývalý šampion kategorie Moto3 – Sandro Cortese – skončil sedmý a zároveň je posledním, kdo se vešel do půl vteřiny s vítězem kvalifikace. Aktuální šampion Moto3 – Danny Kent – s časem 1:43,858 obsadil osmé místo. Lorenzo Baldassarri musel vynechat závod v Katarz kvůli těžkému pádu, při němž si vykloubil obě ramena. Italův start v Argentině byl také ohrožen, ale jezdec nakonec nastoupil k tréninkům i do kvalifikace a vyjel si deváté startovní místo.

Čtvrtou řadu vyplní Axel Pons, Alex Rins a Hafizh Syahrin.

Do argentinského víkendu kvůli nemoci vůbec nenastoupil Edgar Pons. Španěl bude muset vynechat i následující závod v Austinu.

GP Argentiny kategorie Moto2 se pojede zítra v 19:20.