MotoGP: Čtvrteční dopolední trénink ovládl Jorge Lorenzo

Nejrychlejší kolo dnes dopoledne zajel Španěl Jorge Lorenzo. Na druhé místo se zařadil Cal Crutchlow a první trojici zkompletoval Marc Márquez.

Jak už na okruhu v Assenu bývá tradicí, začíná se trénovat už ve čtvrtek. Jezdci Moto3 i MotoGP mají svůj první trénink za sebou. Nad Assenem sice straší tmavé mraky, ale zatím je sucho.

Jorge Lorenzo na Yamaze se s časem 1:35,263s stal vítězem prvního tréninku. Za Lorenzem skončila další Yamaha – Cal Crutchlow na druhém místě zaostal o 0,350s. Třetí místo obsadil Marc Márquez s Hondou a nechal tak za sebou Valentina Rossiho. Márquezův týmový kolega a krajan, Dani Pedrosa, dnes dopoledne obsadil pátou pozici.

Šesté místo patří nejrychlejšímu jezdci s motocyklem CRT – tím je Aleix Espargaro se ztrátou 1,167s na Lorenza. Sedmý nejrychlejší čas zajel Stefan Bradl. Alvaro Bautista, který ve dvou posledních závodech skončil hned v prvním kole, tentokrát získal osmou příčku. Devátý byl Michele Pirro. První desítku uzavřel nedávno operovaný Bradley Smith. (Po závodě v Katalánsku mu lékaři našili kožní štěp na zraněný malíček.)

Náš Karel Abraham byl třináctým nejrychlejším závodníkem. Lukáš Pešek je zatím čtyřiadvacátý.

Michele Pirro nahrazuje Bena Spiese, který stále marodí. Ivan Silva jede místo zraněného Hiroshiho Aoyamy.