MotoGP: Do nové sezóny vstoupil nejlépe Lorenzo

Jorge Lorenzo vyhrál první závod letošní sezóny. Spolu s ním se na stupních vítězů objevili i Andrea Dovizioso a Marc Márquez.

Závod v Kataru byl vypsán na 22 kol. Z první řady do něj vyráželi Jorge Lorenzo, Marc Márquez a Maverick Viňales. Jako tradičně dobře odstartoval Jorge Lorenzo, zužitkoval pole position a ujal se vedení. Za něj se zařadili oba jezdci Ducati. Iannone se ujal druhého místa, Dovi třetího. Viňales klesl na čtvrtou pozici a Márquez se z druhého místa propadl ještě více.

Iannone se snažil útočit na vedoucího Lorenza. V nájezdu do druhého kola se oběma jezdcům Ducati podařilo Lorenza předjet. Vedení převzal Iannone, Dovizioso byl druhý a Lorenzo třetí. Prvních pět jezdců (Iannone, Dovi, Lorenzo, Rossi a Márquez) se drželi blízko sebe. Šestý Pedrosa již po dvou odjetých kolech zaostával za vedoucí pěticí. Těsně za Pedrosou se držel Maverick Viňales.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Z pole position vystartuje v Kataru Lorenzo

Dvacet kol před cílem se Márquez dostal na čtvrté místo před Rossiho. A schylovalo se i k bojům mezi Pedrosou a Viňalesem o šesté místo.

První pětice se držela v těsném kontaktu i po čtyřech odjetých kolech. Tou dobou se Dovi pokusil zaútočit na svého týmového kolegu Iannoneho, ale Iannone se brzy vrátil zpět na první místo. Později Dovi svůj pokus zopakoval a dále spolu tito jezdci bojovali, až nakonec Iannone upadl. Dovi zůstal na prvním místě. Iannone je v pořádku, ale šance na první vítězství v královské kubatuře pohasla. Brzy po Iannonem skončil na zemi i Cal Cruchlow. I on zůstal nezraněn.

Po Iannoneho pádu se Dovizioso a Lorenzo lehce odpoutali od Márqueze a Rossiho. Pokračovala bitva Pedrosy a Viňalese jen s tím rozdílem, že po Iannoneho pádu se z toho stal boj o páté místo.

Čtrnáct okruhů před závěrem došlo k další změně na první pozici. Lorenzo předjel Doviho. Poté měl Dovi ještě potíže s Márquezem, který chtěl využít situace a posunout se na druhé místo. Postupem času se podařilo Dovimu Marqueze setřást z nejtěsnějšího kontaktu, ale to nemělo dlouhého trvání, protože Márquez se ještě vzchopil a znovu začal útočit.

Krátce po polovině závodu byla na čela poměrně klidná situace. Všichni čtyři jezdci kroužili za sebou a o žádné větší útoky se nepokoušeli. Pátému Pedrosovi se podařilo poodjet Viňalesovi, takže ani tam k větším útokům nedocházelo. Rušnější situace byla až v zadnější části pole, kde upadl Stefan Bradl. Němec naštěstí odešel po svých.

Ani pěl kol před šachovnicí se nic neměnilo na prvních pozicích. Vedl Lorenzo a za ním byli seřazeni Dovi, Márquez a Rossi. Skupina byla navíc poměrně roztažená, takže ani nedocházelo k útokům. Čtvrtý Rossi však o kolo později projel jednu ze zatáček zeširoka, čímž trochu ztratil. Následně chyboval Dovi, čehož dokázal využít Márquez. Přiblížil se Italovi a nakonec se dostal i před něj. V nájezdu do následujícího okruhu se Dovi pokoušel Márquezovi předjetí vrátit, ale nebyl úspěšný.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Tréninky uzavřel nejlepším časem Lorenzo

V předposledním kole měl již Lorenzo náskok. Márquez, Dovi a Rossi se drželi těsně za sebou. V nájezdu do poledního kola dokázal Dovi překonat Márqueze a vrátil se tak na druhé místo. Lorenzo již však nebyl k dostižení. Dovi si spíš musel dávat pozor na Márqueze a Rossiho, kteří byli těsně za ním. Márquez to během posledního kola ještě zkusil, ale nakonec se musel smířit s třetím místem.

Z první výhry sezóny se raduje úřadující šampion Lorenzo. Dovi skončil druhý a třetí je Márquez. Na Rossiho zbylo čtvrté místo. Jako pátý dorazil do cíle Dani Pedrosa. Šesté místo si vyjel Maverick Viňales. Následovali Pol Espargaro a Bradley Smith. Do první desítky se vešli i Hector Barbera a Scott Redding.

Další závod se jede za dva týdny v Argentině.

GP Kataru - MotoGP, závod

P. Jezdec Motocykl Km/h Čas/Ztráta
1 Jorge LORENZO Yamaha 167,1 42'28,452
2 Andrea DOVIZIOSO Ducati 167 2,019
3 Marc MARQUEZ Honda 167 2,287
4 Valentino ROSSI Yamaha 167 2,387
5 Dani PEDROSA Honda 166,2 14,083
6 Maverick VINALES Suzuki 166,1 15,423
7 Pol ESPARGARO Yamaha 165,9 18,629
8 Bradley SMITH Yamaha 165,9 18,652
9 Hector BARBERA Ducati 165,8 21,16
10 Scott REDDING Ducati 165,6 24,435
11 Aleix ESPARGARO Suzuki 164,8 35,847
12 Eugene LAVERTY Ducati 164,5 41,756
13 Alvaro BAUTISTA Aprilia 164,4 41,932
14 Jack MILLER Honda 164,4 41,982
15 Tito RABAT Honda 163,6 54,953
Neklasifikováni    
  Stefan BRADL Aprilia 163,5 11 kol
  Loris BAZ Ducati 164 14 kol
  Cal CRUTCHLOW Honda 165 16 kol
  Andrea IANNONE Ducati 165,7 17 kol
  Yonny HERNANDEZ Ducati 156,8 21 kol
18:13 | Výsledky dnešních soukromých testů Moto2 a Moto3 v Jerezu: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 24 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 38 let.
14. února | My plan for Valentine's day. Tag your plans!:) 🌹❤️ odkaz
14. února | Feliz día de San Valentín! 😍 Happy Valentine's day! #SanValentín #ValentinesDay odkaz

Nejčtenější články

MotoGP: Australské testy uzavřel nejlepším časem Viňales

MotoGP: Australské testy uzavřel nej…

Maverick Viňales byl i v pátek nejrychlejším jezdcem na Phillip Islandu. Druhý zůstal dnešní oslavenec Marc Márquez a třetí místo obsadil Dani Pedrosa.

17.  2.  2017 |
MotoGP: V druhém dni testů se dostal do čela Viňales

MotoGP: V druhém dni testů se dostal…

Maverick Viňales byl nejrychlejším jezdcem druhého testovacího dne v Austrálii. Marc Márquez si oproti včerejšku pohoršil, klesl na druhé místo. Na třetí příčku se posunul Cal Crutchlow.

16.  2.  2017 | | 7 N/A
MotoGP: V prvním dni australských testů byl nejrychlejší Márquez

MotoGP: V prvním dni australských te…

Marc Márquez zaznamenal nejrychlejší čas prvního dne australských testů. Na dalších místech se umístili Valentino Rossi a Iannone.

15.  2.  2017 |
Vzpomínky na GP Francie 2016 – fotografie

Vzpomínky na GP Francie 2016 – fotog…

Pátým závodem roku 2016 byla Francie. V nejslabší kubatuře si druhé vítězství kariéry zajistil Brad Binder. Spolu s ním se na podium dostali i Fenati a Navarro. V Moto2 vystoupili na stupně vítězů Rins, Corsi a Lüthi. Závodu MotoGP dominovali Lorenzo, Rossi a Viňales.

15.  1.  2017 |
Vzpomínky na GP Španělska 2016 – fotografie

Vzpomínky na GP Španělska 2016 – fot…

Čtvrtým podnikem sezóny 2016 byla GP Španělska, která se jela v Jerezu. Jednalo se o první evropský závod sezóny. První výhry v Moto3 se dočkal Brad Binder, který už v té době vedl šampionát, jenže výhry se dočkal až teprve ve čtvrtém závodě roku, kdy navíc kvůli penalizaci startoval jako poslední. V Moto2 byl nejúspěšnější Sam Lowes. V královské kubatuře se na španělské půdě radoval Ital Valentino Rossi, který startoval z pole position.

12.  1.  2017 |