MotoGP: Druhému tréninku v Brně kraloval Márquez

Marc Márquez odpoledne překonal Iannoneho a dostal se na první místo. Andrea Iannone klesl na druhou pozici. Třetí skončil Jorge Lorenzo.

Oproti dopoledni, kdy občas hrozil déšť, se počasí na brněnském okruhu poměrně vylepšilo. Odpoledne už dokonce svítilo slunce.

Ráno tréninku dominoval Andrea Iannone. Odpoledne se před něj dostal Marc Márquez, jehož čas 1:55,840 byl nejrychlejším časem dnešního dne. Andrea Iannone klesl na druhé místo a za Márquezem zaostal o 0,104 s. Těsně za Iannonem se umístil úřadující šampion Jorge Lorenzo. Všichni tito tři výše jmenovaní závodníci se dostali pod hranici 1:56 na kolo. Pro srovnání: Loni zajel nejlepší kolo Lorenzo a dostal se tehdy dokonce pod hranici 1:55 na kolo.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Prvnímu brněnskému tréninku dominoval Iannone

Čtvrtý nejlepší čas druhého tréninku zaznamenal Hector Barbera, který stejnou příčku vybojoval i dnes dopoledne. První pětici doplnil Valentino Rossi. Ital na nejrychlejšího jezdce dnešního dne ztratil 0,334 s. Do půl vteřiny ztráty se dostal i Andrea Dovizioso na šesté pozici. Dovi za Márquezem zaostal o 0,395 s.

Sedmý Aleix Espargaro již zaostává o 0,601 s. Za Španělem skončil Bradley Smith a do elitní desítky po dnešku patří i Maverick Viňales a Dani Pedrosa. Naopak těsně se do postupové desítky zatím nedostal například Cal Crutchlow. Zítra ovšem ještě budou mít jezdci, kteří se do desítky neprobojovali, šanci se zlepšit.

Naprosto všichni jezdci bez výjimky zajeli svá nejlepší kola až ve druhém tréninku.

Horkou chvíli zažil během tréninku Marc Márquez. Jezdec měl hodně práce, aby svůj stroj zkrotil, ale nakonec to dokázal.