MotoGP: Márqueze nikdo nesesadil ani ve třetím tréninku

Všechny tři dosud odjeté tréninky zvládl nejlépe Marc Márquez. Ve třetím tréninku se za ním seřadili Andrea Iannone a Jorge Lorenzo.

Jezdci kategorie MotoGP uzavřeli třetí trénink, což znamená, že je již rozhodnuto o deseti jezdcích, kteří postupují přímo do druhé kvalifikace. Těch zbylých jedenáct ještě musí zabojovat v první kvalifikaci a doufat, že právě oni budou těmi dvěma šťastnými, kteří se podívají i do druhé kvalifikace.

Dosavadnímu průběhu amerického závodního víkendu dominuje Marc Márquez. Bývalý šampion ovládl oba včerejší tréninky a nejrychlejší byl i dnes, přestože už ne s tak velkým náskokem jako včera. V pátek odpoledne měl Márquez náskok na druhého jezdce v pořadí 0,706 s, dnes to bylo jen 0,196 s.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: I druhý trénink opanoval Márquez

Rychlý je v Texasu i Andrea Iannone. Ital dnes obsadil druhé místo a spolu s Márquezem je jediným, kdo se dokázal dostat pod hranici 2:04 na kolo. Třetí Jorge Lorenzo zajel kolo za 2:04,331.

Za Lorenzem skončil jeho krajan Maverick Viňales se ztrátou 595 tisícina na Márqueze. První pětici uzavřel Cal Crutchlow. Valentino Rossi zajel šestý čas. Těsně za Rossim se umístil Španěl Dani Pedrosa. V první desítce jsou i Loris Baz, Andrea Dovizioso a Scott Redding.

Všichni jezdci z elitní desítky zajeli své nejlepší časy dnes dopoledne amerického času, takže deset nejrychlejších tohoto tréninku postupuje do druhé kvalifikace. Šťastnými postupujícími tedy jsou: Márquez, Iannone, Lorenzo, Viňales, Crutchlow, Rossi, Pedrosa, Baz, Dovizioso a Redding. Druhá kvalifikace těsně unikla bratrům Espargarovým. Pol skončil jedenáctý a Aleix dvanáctý.

Z jezdců druhé poloviny nedokázali ve třetím tréninku zrychlit jen Eugene Laverty a Alvaro Bautista.