MotoGP: Nejlepší čas prvního tréninku v Austinu zajel Viňales

Maverick Viňales je nejrychlejším mužem prvního tréninku v Austinu. Druhé místo obsadil Marc Márquez a třetí skončil Andrea Dovizioso.

V úvodu prvního tréninku královské kubatury v Austinu bylo sice zataženo, ale déšť nedorazil, nakonec se oblačnost i trochu protrhala.

Nejrychlejším jezdcem na americké trati byl Španěl Maverick Viňales s časem 2:04,923. Viňales je jediným, kdo se v tomto tréninku dostal pod hranici 2:05 na kolo. Druhé místo obsadil Marc Márquez, který má na svého krajana ztrátu přes půl vteřiny. Márquez je jezdec, kterému se v Austinu vždy daří. Pokaždé, kdy se tu jelo, startoval z pole position a vyhrál všechny čtyři dosud odjeté závody MotoGP v Austinu. První trojici v dnešním dopoledním tréninku doplnil Andrea Dovizioso.

Na čtvrté místo se zařadil nováček Johann Zarco. Do první pětky se vešel i Alvaro Bautista, který v předchozím závodě v Argentině obsadil čtvrté místo. Pokračuje tedy v dobré formě. Bautista je posledním jezdcem v jedné vteřině s vítězem tréninku. Šestý čas zajel Jorge Lorenzo.

Za Lorenzem skončil jeho krajan Dani Pedrosa. Valentino Rossi na osmém místě ztratil na svého kolegu Viňalese 1,369 s. Devátý je Aleix Espargaro se ztrátou 1,488 s. Danilo Petrucci, který uzavírá elitní desítku, již zaostává o více než 1,5 sekundy.

Andrea Iannone měl hned v úvodu technický problém a musel vyjet na druhém motocyklu. Nakonec skončil šestnáctý.

Český jezdec Karel Abraham zahájil americký víkend devatenáctým časem a na prvního Viňalese ztrácí 2,377 s.