MotoGP: Nejrychlejším mužem středečního testu v Kataru je Lorenzo

Jorge Lorenzo zahájil nejlepším časem testy v Kataru. Na dalších místech se seřadili Maverick Viňales a Valentino Rossi.

Nejen slabší kubatury, ale i MotoGP má v těchto dnech na programu testy. V případě slabších tříd se jedná o první sérii oficiálních testů, u královské kubatury už je to třetí a zároveň poslední test. Závodníci MotoGP testují v Kataru pod umělým osvětlením – tedy na dráze, kde se již 20. března pojede první závod letošní sezóny (taktéž pod umělým osvětlením).

Středečnímu dni kraloval Jorge Lorenzo s časem 1:55,452. Druhé místo se ztrátou 0,428 s obsadil Lorenzův krajan Maverick Viňales. Valentino Rossi, který dnes jako první skončil na zemi, uzavírá první trojici. Rossiho pád se odehrál v desáté zatáčce a naštěstí se obešel bez následků.

Čtvrtý čas zajel Rossiho krajan Andrea Iannone. Scott Redding zahájil testy v Kataru pátým místem. Španěl Hector Barbera obsadil šesté místo. Sedmý Andrea Dovizioso byl posledním závodníkem, který se vešel do ztráty jedné vteřiny na Lorenza. Osmý Cal Crutchlow již zaostal o 1,058 s. Za Crutchlowem následoval další Brit – Bradley Smith. Desítku uzavírá bývalý šampion MotoGP – Marc Márquez, který na úřadujícího šampiona Lorenza ztratil 1,071 s.

Během dnešních testů musela na chvíli zavlát červená vlajka kvůli nevyhovujícím podmínkám na trati. Došlo k tomu po nehodě Aleixe Espargara. Jezdec naštěstí zůstal v pořádku. Vlajka byla vyvěšena pouze, aby komisaři mohli bezpečně odklidit zbytky jeho motocyklu, které zůstaly na trati.

Místo zraněného Danila Petrucciho testoval Michele Pirro.

Měřené kolo dnes zajelo 23 jezdců. Nejpilnějším z nich byl Andrea Iannone se třiapadesáti koly a za ním následovali Andrea Dovizioso a Hiroshi Aoyama, kteří oba shodně obkroužili 52 okruhů.

Testy pokračují 2. a 3. března v době od 14:00 do 21:00 našeho času.