MotoGP: Nizozemskou bitvu o pole position vyhrál Rossi

Valentino Rossi byl úspěšný ve volných trénincích a raduje se i po kvalifikaci. Spolu s Rossim budou v první řadě zítra stát Aleix Espargaro a Marc Márquez.

Díky času 1:32,627 se Valentino Rossi dostal na pole position a navíc tak překonal dosavadní nejrychlejší čas na okruhu v Assenu. Aleix Espargaro se loni v Assenu vydával do závodu z prvního místa. Dnes musel do první kvalifikace – v té byl nejrychlejší ze všech a spolu s Danilem Petruccim se mohl radovat z postupu do druhé části. Ve druhé kvalifikaci se nakonec starší z bratrů Espargarových dokázal kvalifikovat na druhé místo. Z první řady zítra pojede i úřadující šampion Marc Márquez, který loni v Assenu zvítězil.

Druhou řadu otevře Márquezův týmový kolega – Dani Pedrosa. Vedle Pedrosy zítra na startovním roštu uvidíme i jeho krajana – Pola Espargara. Dvěma španělským závodníkům bude v druhé řadě dělat společnost Ital Andrea Iannone.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Čtvrtému tréninku kraloval Márquez

I ve třetí řadě (stejně jako v první a druhé) budou stát dva Španělé. Jen s tím rozdílem, že v prvních dvou řadách vždy španělskou dvojici doplnil Ital, zde je doplní Brit: Sedmou pozici si vyjel Cal Crutchlow a vedle něj se seřadí Jorge Lorenzo a Maverick Viňales. Jorge Lorenzo zvítězil v předchozích čtyřech závodech, v Assenu se může pokusit rozšířit svou sbírku z osmé pozice.

Ve čtvrté řadě budou Andrea Dovizioso, Danilo Petrucci a Bradley Smith. Jedenáct závodníků se v druhé kvalifikaci vešlo do rozpětí půl vteřiny. Petrucci na Rossiho ztrácí 0,499 s. Bradley Smith je jediným jezdcem druhé kvalifikace, který za vítězem zaostal o více než půl vteřiny (konkrétně o 0,609 s).

Závod královské kubatury se jede zítra ve 14:00 našeho času. Nizozemský závod královské kubatury nebude mít českého jezdce na startu, protože Karel Abraham je zraněný a není zdravotně způsobilý k závodu.