MotoGP: Odpoledne Viňalese překonal Iannone

Andrea Iannone zajel nejlepší čas pátečního odpoledního tréninku. Maverick Viňales, který dominoval dnešnímu odpoledni, je nyní druhý. Do první trojice se dostal i vítěz brněnského závodu - Cal Cruchlow.

Během prvního tréninku prostřední kubatury se sice objevil déšť, ale nyní neprší, takže jezdci MotoGP mohli vylepšovat své dopolední časy. Oproti dopoledni se nakonec dokázali zlepšit úplně všichni.

Nejlepší kolo dnešního odpoledne má na svém kontě Andrea Iannone – 2:01,421. Přesně tři desetiny za ním zaostal Maverick Viňales, který zajel nejrychlejší kolo dopoledne. Vítěz brněnského závodu – Cal Crutchlow – byl dopoledne až jedenáctý, ale ve druhém tréninku se posunul až na třetí příčku, přičemž na nejrychlejšího Iannoneho ztratil téměř půl vteřiny.

Za Crutchlowem se seřadili tři nejúspěšnější muži průběžného pořadí šampionátu – Jorge Lorenzo, Marc Márquez a Valentino Rossi. Lorenzo byl tentokrát čtvrtý, Márquez pátý a Rossi šestý.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Pátečnímu dopoledni dominoval Viňales

Andrea Dovizioso s bolavým kolenem zajel sedmý čas. Za Dovim se seřadila dvojice Španělů. Osmý skončil Aleix Espargaro a devátý Dani Pedrosa. Devět jezdců se vešlo do jedné vteřiny. Prvním, kdo to nedokázal, je desátý Scott Redding.

Alex Lowes – náhradník za zraněného Smitha – se z posledního místa posunul na devatenácté. Nechal tak za sebou Bautistu a Rabata.

Po zranění z Rakouska se na trať vrací Jack Miller. Australanovo zápěstí ještě není v takové kondici, v jaké by mělo být, ale v účasti v závodním víkendu mu nebrání. Miller byl dnes sedmnáctý.