MotoGP: První pozici na startu si zajistil Márquez

Marc Márquez dominoval všem volným tréninkům a raduje se i po kvalifikaci. Do první řady se postaví i Jorge Lorenzo a Valentino Rossi.

V trénincích výrazně dominoval Marc Márquez. V kvalifikaci se z prvního místa také raduje Marc Márquez, ale již ne s tak výrazným náskokem. Lorenza na druhém místě překonal jen o 69 tisícin vteřiny. Do první řady se dnes kvalifikoval i Valentino Rossi, který na svého kolegu ztratil 387 tisícin a na vítězného Márqueze téměř půl vteřiny. Navíc do poslední chvíli neměl Rossi první řadu jistou, musel o ni dlouho bojovat, ale nakonec to v závěru dokázal.

Čtvrtý čas v kvalifikaci zajel Andrea Iannone, který se jako poslední dostal pod hranici 2:04 na kolo. Ze čtvrtého místa však Iannone nevyrazí, protože za argentinskou kolizi z Dovim obdržel tři místa penalizace, takže vyjede až jako sedmý. Na čtvrté místo startovního roštu se tak posouvá Maverick Viňales. Pátý bude Cal Crutchlow. A po Iannoneho penalizaci se do druhé řady dostane Andrea Dovizioso.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Nejrychlejším mužem čtvrtého tréninku je opět Márquez

S Iannonem bude ve třetí řadě Dani Pedrosa, který dnes zajel osmý čas. Díky času 2:04,408 se na deváté místo dostal Aleix Espargaro. Španěl byl jedním z dvojice postupujících z první kvalifikace.

Čtvrtou řadu otevře Scott Redding. Vedle něj se postaví jeho krajan Bradley Smith a řadu doplní Francouz Loris Baz. Pro Baze je to jeho dosud nejlepší kvalifikační výsledek. Před tím byl na startu nejlépe třináctý – minulý týden v Argentině.

Závod královské kubatury začíná ve 21:00 našeho času.