MotoGP: Sobotnímu dopoledni dominoval Rossi

V pátek byl nejrychlejší Lorenzo a v sobotu jej v čele vystřídal jeho týmový kolega Valentino Rossi. Druhý byl Marc Márquez a na třetí místo se propracoval Pol Espargaro.

Všechny dosud odjeté tréninky ovládli jezdci Yamahy. V pátek dominoval Jorge Lorenzo a dnes se vpřed protlačil jeho kolega Valentino Rossi s časem 1:39,244. Druhé místo obsadil Marc Márquez, jehož mladší bratr Alex dnes slaví 20 let. Márquez na Rossiho ztratil pouhých 0,046s. Na třetí místo se zařadil Pol Espargaro.

Za Marcem Márquezem a mladším z bratrů Espargarových se seřadili další tři Španělé. Na čtvrté místo klesl nejrychlejší muž včerejšího dne – Jorge Lorenzo. Páté místo obsadil Dani Pedrosa z týmu Repsol Honda. Šestý byl Maverick Viňales na Suzuki.

Andrea Dovizioso zajel sedmý nejrychlejší čas a zároveň je prvním, kdo na Rossiho ztratil více než půl vteřiny. Aleix Espargaro byl po pátku třetí, teď si pohoršil na osmé místo. Andrea Iannone včera neměl jistý postup do druhé kvalifikace, protože byl až jedenáctý. Dnes dopoledne se posunul na deváté místo, takže jej ve druhé kvalifikaci nakonec uvidíme. Elitní desítku doplňuje Hector Barbera.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Lorenzo zůstal první i odpoledne

V elitní desítce je sedm domácích závodníků. Alvaro Bautista se mezi prvních deset jen těsně nevešel – skončil jedenáctý.

Všichni jezdci zaznamenali své nejlepší časy dnes dopoledne, takže nejrychlejší desítka třetího tréninku je shodná s desítkou, která postupuje do druhé kvalifikace.  Mezi postupujícími jsou pouze Španělé (sedm jezdců) a Italové (tři závodníci).

Včera se pod hranici 1:40 dostali jen Lorenzo a Márquez, dnes to bylo již dvanáct závodníků. Prvním, kdo to nedokázal, byl až třináctý Cal Crutchlow. Brit je zároveň prvním, kdo na Rossiho ztratil více než vteřinu.