MotoGP v Austinu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Jezdci už mají za sebou třetí závod sezóny. Tentokrát se jelo v Austinu. Závodu dominoval Márquez, druhý skončil Lorenzo a první body letošní sezóny si umístěním na nejnižším stupnínku podia připsal Andrea Iannone.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 1. místo

Okruh v Texasu Márquezovi evidentně velmi vyhovuje. Zatím zde ještě nenechal vyhrát nikoho jiného, ani v kvalifikacích nikomu nedal šanci. Španěl už na tomto okruhu získal čtyři pole position a čtyři výhry, přičemž ta poslední výhra je z této neděle. Jezdec je po závodě spokojený. „ Je to okruh, který mám rád, patří k mým oblíbeným, ale před závodem tu byla určitá nejistota, protože jsme se na poslední chvíli rozhodli pro měkkou přední pneumatiku,“ vypráví jezdec o riskantním rozhodnutí, které se nakonec ukázalo jako správné. „Máme další vítězství v Austinu, už čtvrté v řadě, což je naprosto úžasné,“ dodává spokojený Španěl.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Závod v Argentině skončil pro Lorenza pádem, v Austinu upadl už ve warm upu, což jej sice před závodem rozhodilo, ale nakonec si spravil chuť umístěním na stupních vítězů a ziskem dvaceti bodů. „To, že jsem dokončil závod a získal dvacet bodů, bylo velmi důležité poté, co jsem ráno ve vysoké rychlosti havaroval,“ řekl závodník z Mallorky. „Začátek závodu byl složitý, dráha klouzala a s tvrdou zadní pneumatikou a plnou nádrží to bylo velmi těžké především na brzdách. Udělal jsem několik chyb, které v prvním kole obvykle nedělávám. Nedařilo se mi akceptovat Marcovo tempo, ale byl jsem dostatečně rychlý na to, abych si udržel druhé místo,“ vypráví Lorenzo a dodává, že je rád, že za takto těžkých podmínek dokázal závod, který byl plný pádů, dokončit.

Andrea Iannone (Ducati Team) – 3. místo

Iannone vstupoval do texaského závodu s penalizací v podobě posunu o tři místa vzad na startovním roštu. To si vysloužil za to, že v Argentině smetl svého týmového kolegu Doviziosa. Ital nedokončil ani závod v Kataru, takže do Texasu přijížděl s nulou na kontě. V Austinu už se Iannonemu zadařilo. Ve warm upu dokonce dokázal překonat Márqueze a v závodě dorazil třetí, takže spolu s Lorenzem a Márquezem vystoupil na podium a stejně jako oni si nasadil kovbojský klobouk, který již tradičně patří k závodům v Texasu. Začátek závodu však Iannone neměl jednoduchý: „Mrzí mě, že jsem musel na startovním roštu o jednu řadu vzad a navíc jsem měl hned při startu kontakt s Danim a Aleixem, takže jsem ztratil několik pozic,“ popisuje svůj úvod Iannone s tím, že později už se mu dařilo držet rychlé tempo. „Nebyl jsem příliš daleko za Jorgem, takže v případě, že bych lépe odstartoval, mohl jsem klidně bojovat o druhé místo. Každopádně jsem moc rád, že to dopadlo, jak to dopadlo. Rád bych věnoval toto pódium Ducati a celému týmu, jemuž jsem v předchozích dvou závodech moc radosti neudělal,“ dodává Ital.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Již počtvrté v řadě v Austinu vítězí Márquez

Maverick Viňales (Team Suzuki Ecstar) – 4. místo

Závod v Argentině Viňales po pádu nedokončil, což jej muselo hodně mrzet, protože se v době svého pádu nacházel v bojích o stupně vítězů. V Texasu si mohl trochu vylepšit náladu, protože si odtud odváží bramborovou medaili. Úplně zcela spokojený ovšem není, protože očekával trochu víc. „Bohužel jsme měli nějaké problémy s přilnavostí zadní pneumatiky,“ stěžuje si mladý Španěl. „Cítil jsem se sebejistě až téměř do poloviny závodu, myslel jsem, že bych se mohl dostat na třetí místo, ale pak výkon dramaticky poklesl a už ho nešlo znovu získat. V závěru jsem se smířil se čtvrtým místem. Je to můj nejlepší výsledek od vstupu do MotoGP, ale po tak pozitivním víkendu je škoda, že jsme nedopadli ještě lépe,“ smutní Viňales.

Aleix Espargaro (Team Suzuki Ecstar) – 5. místo

Viňalesův kolega Aleix Espargaro si v Texasu dojel pro páté místo. I on je celkem spokojený, ale ne úplně, protože také doufal v ještě lepší výsledek. „Podařilo se mi dobře odstartovat a dostat se do dobrého tempa,“ popisuje Španěl. „Konečný výsledek je dobrý. Během celého víkendu jsme tvrdě pracovali na dokončení nastavení s měkčí pneumatikou. Věděl jsem, že výhodu budu mít hned v úvodu závodu. Proto jsem se snažil začít v rychlém tempu a získat výhodu v prvních kolech. Potom výkonnost poklesla, což je normální. Nakonec jsme získali páté místo, což je dobrý výsledek. Samozřejmě jsme chtěli získat ještě lepší, ale aspoň jsme učinili jisté kroky vpřed a ještě máme šanci na zlepšení,“ říká Espargaro.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

27. dubna | Alex Rins má za sebou úspěšnou operaci. V Jerezu nepojede, nahradí jej Tsuda. odkaz
27. dubna | Livio Loi dnes slaví 20 let.
24. dubna | Simone Corsi dnes slaví 30 let.
24. dubna | 3/3. I'm still hungry & determined & believe I can be competitive in Moto2. I wish Kiefer Racing the best for the future.
24. dubna | 2/3. It's been a difficult period since joining the team and I don't feel I'm able to reach my potential so I've decided to step away.

Harmonogram

GP Španělska, Jerez
Pátek 5. května
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 6. května
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 7. května    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

MotoGP: Marc Márquez zůstává králem Austinu

MotoGP: Marc Márquez zůstává králem …

I letos dokázal Marc Márquez zvítězit na okruhu v Austinu. Je to jeho páté vítězství na této dráze. Na podium vystoupili i Rossi a Pedrosa.

23.  4.  2017 | | 6 N/A
MotoGP: Ani letos nikdo v texaské kvalifikaci nepřekonal Márqueze

MotoGP: Ani letos nikdo v texaské kv…

Marc Márquez v Austinu opět vyrazí z pole position. Maverick Viňales odstartuje jako druhý. První řadu doplní Valentino Rossi.

22.  4.  2017 | | 4 N/A
Abraham má za sebou nešťastný víkend v Austinu

Abraham má za sebou nešťastný víkend…

Karel Abraham se v pátek v Austinu zranil po kolizi s týmovým kolegou. V nedělním závodě upadl a body nezískal.

24.  4.  2017 | | 1 N/A
MotoGP v Austinu 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Austinu 2017: Ohlasy prvníc…

Ve třetím závodě letošního roku uspěl Marc Márquez, kterému se v Austinu tradičně výborně daří. Viňales přijel do Austinu jako vedoucí jezdec šampionátu, ale v závodě upadl a o vedení přišel. Nyní vede Rossi.

25.  4.  2017 |
Moto3: Pro výhru si v Austinu dojel Fenati

Moto3: Pro výhru si v Austinu dojel …

Aron Canet, který startoval z pole position a následně vedl v závodě, nakonec upadl. Z výhry se raduje Romano Fenati. Na podium se dostali i Jorge Martin a Fabio di Giannantonio.

23.  4.  2017 |