MotoGP v Jerezu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Závody silničních motocyklů se poprvé od začátku sezóny dostaly do Evropy. Na španělské půdě se z výhry radoval Rossi. Spolu s ním se na podium vydali i dva španělští jezdci – Jorge Lorenzo a Marc Márquez.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo

Poprvé v letošní sezóně vyrážel do závodu z prvního místa Valentino Rossi. Dobře odstartoval, během závodu neudělal žádnou chybu a nakonec vítězně dojel do cíle. Jednalo se o Rossiho první výhru v letošním roce. Celkově zvítězil již po sto třinácté v kariéře. „Řekl bych, že to byl skvělý víkend. Jeli jsme rychle už v pátek a velmi dobře jsme zapracovali v dalším průběhu víkendu. Motorka jela v závodu výborně, takže musím velice poděkovat lidem z Movistar Yamaha MotoGP a především těm z mého týmu. Měl jsem dobrou rychlost, povedl se mi start a hned od začátku jsem získal dobrý cit s motorkou, takže jsem hned mohl pořádně tlačit na pilu. Upřímně musím říct, že vítězství tady mělo obzvlášť speciální příchuť, takže děkuji moc!“ řekl po závodě spokojený Ital.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Lorenzovi se v Jerezu dařilo ve volných trénincích, ale v kvalifikaci a v závodě nestačil na svého týmového kolegu. Kvůli druhému místu však nemusí být tolik zklamaný, protože v pořadí šampionátu stáhl čtyři body na Márqueze a stále se drží před svým kolegou Rossim. Navíc se jednalo o Lorenzovo sté umístění na stupních vítězů v kategorii MotoGP. „Pozitivně hodnotím to, že zde Yamahy zajely dobře a těší mě i dvacet bodů, protože druhé místo je pro šampionát důležité. Vzhledem k tomu, že Rossi v Austinu upadl, tak se stále drží v hodnocení šampionátu za mnou a navíc se nám podařilo získat nějaké body na Márqueze,“ hodnotí Lorenzo. O vítězství ovšem jezdec z Mallorky bojovat nemohl, protože měl potíže na přední rovince. „Při řazení docházelo neustále k protáčení kola a já jsem tak nemohl naplno otevřít plyn,“ popisuje, co mu zabránilo předjet Rossiho. Dále Lorenzo dodává, že věří, že Michelin zapracuje na zadní pneumatice, aby se podobný problém již neopakoval.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 3. místo

Bývalý šampion zvítězil v Argentině a v Austinu. Jistě se chtěl předvést v dobrém světle i před domácím publikem, ale to se mu nepodařilo. Nemusí však příliš smutnit, protože stále vede šampionát, stále má náskok sedmnáct bodů na Lorenza a čtyřiadvacet na Rossiho a navíc ještě čeká hodně závodů do konce sezóny. „Upřímně řečeno, Valentino byl dne úplně někde jinde, podobně jako já v Austinu a proto je nejdůležitější, že jsem tento závod dojel na třetím místě. Hodně jsem se poučil z loňské sezóny a nechtěl udělat žádnou zbytečnou chybu,“ sděluje mladý Španěl, který měl v závodě potíže s přední pneumatikou. Jeho potíž způsobilo zvýšení teploty oproti sobotě. „Několikrát jsem málem upadl, takže jsem nakonec před domácími fanoušky musel učinit nelehké rozhodnutí a dát přednost šestnácti bodům, které se v závěru sezony ještě můžou hodit. Sezona je hodně dlouhá. Musíme být trpěliví,“ říká Márquez.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Na španělské půdě vítězí po startu z pole position Ital Rossi

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 4. místo

Španěl Pedrosa byl při každém svém startu v Jerezu v kategorii MotoGP pokaždé na stupních vítězů, loni nestartoval kvůli potížím s předloktím a letos se poprvé na podium v Jerezu nepodíval. Navíc musel bojovat, aby za sebou aspoň udržel Aleixe Espargara. „Věděli jsme, že to bude těžký závod. Dostali jsme se na pozici, o které jsme věděli, že bude možné ji získat, protože během celého víkendu byli první tři rychlejší než my,“ vypráví Pedrosa, který začal dobře, ale pak jej postihly potíže s oběma pneumatikami. „Viděl jsem, že se Aleix ke mně přiblížil, ale měl jsem ho pod kontrolou a soustředil jsem se jen na udržení pneumatiky,“ dodává španělský jezdec.

Aleix Espargaro (Tema Suzuki Ecstar) – 5. místo

Starší z bratrů Espargarových v domácím závodě bojoval se svým krajanem Pedrosou, ale předjet jej nedokázal. Přesto však nesmutní: „Jsem šťastný, těšil jsem se na tuto GP, protože od prvního volného tréninku v Argentině děláme kontinuální pokroky, při každé jízdě v Argentině a Austinu jsme zaznamenali zlepšení,“ vypráví Espargaro, který měl v Jerezu problémy v kvalifikaci, protože se mu nedařilo jet rychle s měkčí pneumatikou. V závodě se mu málem podařilo překonat Pedrosu a dostat se na čtvrté místo. Nakonec se musel smířit s pátým: „Je to dobrý výsledek po pomalém vstupu do sezóny, jsem čím dál blíže vrcholu s dobrými výsledky, ale co je nejdůležitější – zlepšuje se můj pocit na motocyklu,“ uzavírá Espargaro.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

27. dubna | Alex Rins má za sebou úspěšnou operaci. V Jerezu nepojede, nahradí jej Tsuda. odkaz
27. dubna | Livio Loi dnes slaví 20 let.
24. dubna | Simone Corsi dnes slaví 30 let.
24. dubna | 3/3. I'm still hungry & determined & believe I can be competitive in Moto2. I wish Kiefer Racing the best for the future.
24. dubna | 2/3. It's been a difficult period since joining the team and I don't feel I'm able to reach my potential so I've decided to step away.

Harmonogram

GP Španělska, Jerez
Pátek 5. května
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 6. května
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 7. května    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

MotoGP: Marc Márquez zůstává králem Austinu

MotoGP: Marc Márquez zůstává králem …

I letos dokázal Marc Márquez zvítězit na okruhu v Austinu. Je to jeho páté vítězství na této dráze. Na podium vystoupili i Rossi a Pedrosa.

23.  4.  2017 | | 6 N/A
Abraham má za sebou nešťastný víkend v Austinu

Abraham má za sebou nešťastný víkend…

Karel Abraham se v pátek v Austinu zranil po kolizi s týmovým kolegou. V nedělním závodě upadl a body nezískal.

24.  4.  2017 | | 1 N/A
MotoGP v Austinu 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Austinu 2017: Ohlasy prvníc…

Ve třetím závodě letošního roku uspěl Marc Márquez, kterému se v Austinu tradičně výborně daří. Viňales přijel do Austinu jako vedoucí jezdec šampionátu, ale v závodě upadl a o vedení přišel. Nyní vede Rossi.

25.  4.  2017 |
Kornfeil nebodoval ani v Americe

Kornfeil nebodoval ani v Americe

Kornfeil se bodů nedočkal ani v Americe a navíc jej během závodního víkendu trápily zdravotní komplikace.

24.  4.  2017 |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |