MotoGP v Misanu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Poprvé od GP Malajsie2015 se na nejvyšší stupínek podíval Dani Pedrosa. Spolu s ním na podium vystoupili i jezdci Yamahy – Valentino Rossi a Jorge Lorenzo, kteří se pak na tiskové konferenci pohádali.

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 1. místo

Jezdci mají za sebou závod, kdy po dlouhé době nedělal potíže déšť ani chladno. V Misanu bylo po celý víkend sucho a teplo. Za těchto podmínek si po téměř roce dojel pro vítězství Dani Pedrosa. Španěl stál naposledy na nejvyšším stupni loni v Malajsii. Po sanmarinském závodě je tedy spokojený. „Byl to fantastický závod a je to už dlouho, co jsem se naposledy cítil takto,“ prohlásil po závodě Španěl. „Abych pravdu řekl, byl jsem překvapen svým dnešním výkonem, protože jsem nečekal, že budu až tak rychlý. Bylo to vynikající. Klíčem byla rychlost. Byl jsem schopen jezdit stabilně rychlé časy, díky čemuž jsem dokázal dojet jezdce vpředu. Pro mě je to báječný pocit znovu vyhrát závod, po tom úsilí, které vynaložili ti, kteří byli se mnou v období plném problémů, což je má rodina, tým a fanoušci. Bylo to velmi těžké, mám tedy za ně všechny moc rád. Dnes jsem si to užíval, třebaže jsem měl trochu starosti ohledně výběru přední pneumatiky, protože jsem ji nepoužíval za podmínek s vyššími teplotami. Nakonec to dobře dopadlo. Byla to šance, kterou jsme museli využít. Řekl bych, že jsme vybojovali skvělé vítězství,“ hodnotí nedělní závod Pedrosa.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 2. místo

Valentino Rossi určitě chtěl před domácím publikem v Misanu vyhrát, ale tentokrát nestačil na Pedrosu. Během závodu Rossi předjel Lorenza způsobem, který se Lorenzovi nelíbil, což nakonec vyústilo v hádku na pozávodní tiskové konferenci. Před tím, než se začalo probírat zmiňované předjetí, Rossi o závodě sdělil: „Mým cílem bylo co nejvíce získat na Márqueze, a když jsem viděl, že mám dobré tempo, abych vyhrál, tak jsem byl spokojený. Později ovšem přijel Pedrosa a byl strašně rychlý. Dělal jsem maximum, ale on byl prostě příliš rychlý. Každopádně je z toho druhé místo. Je to škoda tady v Misanu, protože je to závod, který jsem chtěl vyhrát, ale dnes to zkrátka nebylo možné. Děkuji všem fanouškům, kteří dorazili na dráhu, bylo to fantastické.“

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 3. místo

Lorenzo se do závodu v San Marinu vydával z prvního místa. Po závodě nebyl spokojený a navíc byl Španěl nespokojený se způsobem, jakým jej jeho kolega Rossi předjel ve čtrnácté zatáčce. Závodník z Mallorky se domnívá, že Rossi byl při předjetí příliš agresivní a pokud by Lorenzo v té chvíli nenarovnal motocykl, mohli skončit oba na zemi. Rossi však tento názor nesdílí. Jinak Lorenzo k sanmarinskému závodu řekl následující: „Nemůžu být spokojený, protože jsem od závodu očekával víc. Chtěl jsem bojovat o vítězství, ale dnes jsem na to prostě neměl tu správnou rychlost. Obzvlášť Dani byl hodně rychlý a v některých kolech byl Rossi o nějakou desetinu rychlejší. Postupem času ujížděli, takže jsem se snažil udržet v jejich blízkosti. Upřímně řečeno, byli dnes rychlejší.“

MotoGP | Výsledky

MotoGP: První výhru letošní sezóny si z Misana veze Pedrosa

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 4. místo

Márquez neměl v San Marinu nejlepší den. V závodě měl potíž s přední pneumatikou, takže musel raději jet na jistotu a vzdát boj o podium. V šampionátu má ovšem stále poměrně slušný náskok (43 bodů na Rossiho). „Tento závod byl opravdu složitý a řekl bych, že to nebyl jeden z mých nejlepších dní. Pustil jsem se na trať natěšený a cítil jsem, že budu schopen získat to, co jsem ztratil v prvních kolech, a dohnat Valentina a Jorgeho. Pak jsem ovšem pociťoval problémy s přední pneumatikou, hodně jsem ztrácel. Když mě Dani předjel, pokusil jsem se ho následovat, ale uvědomil jsem si, že bych spíš havaroval, než skončil na stupních vítězů, takže jsem se zaměřil na dokončení závodu. Musíme se nadále zlepšovat, ale pozitivní je, že jsme ztratili jen několik bodů během víkendu, který byl dobrý, ale nebyli jsme schopni ho patřičně zužitkovat v závodě. Teď před Aragonem jsme velmi motivovaní,“ prohlásil po závodě Márquez.

Maverick Viňales (Team Suzuki Ecstar) – 5. místo

Maverick Viňales se před týdnem dočkal svého prvního vítězství v královské kubatuře. Tentokrát dojel pátý, ale není nespokojený, naopak: „Jsem opravdu spokojený s tímto závodem, přestože jsem nebyl schopen získat pódium. Páté místo je opravdu dobrý výsledek s ohledem na to, kde jsme začali. Tahle trať je pro naši motorku jednou z nejtěžších a navíc tady bylo dost horko,“ vypráví mladý Španěl. „Při závodě jsem byl opravdu hodně spokojený s předkem, ale zadek neměl vůbec grip, takže jsem na to musel opravdu tvrdě tlačit a přizpůsobovat svůj styl jízdy. V úvodu se mi zadařilo držet se v čelní skupině, ale pak jsem se propadl. Zhruba v polovině závodu jsem ucítil, že můžu více zatlačit na pilu a zlepšily se i mé časy na kolo. Musel jsem přepustit jednu pozici kvůli překročení limitů trati, ale tu jsem zase rychle získal zpátky. Musím poděkovat svému týmu, který odvedl vynikající práci, a je to opravdu skvělé, že začínáme být konkurenceschopní i v horkých podmínkách,“ dodává Viňales.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

27. dubna | Alex Rins má za sebou úspěšnou operaci. V Jerezu nepojede, nahradí jej Tsuda. odkaz
27. dubna | Livio Loi dnes slaví 20 let.
24. dubna | Simone Corsi dnes slaví 30 let.
24. dubna | 3/3. I'm still hungry & determined & believe I can be competitive in Moto2. I wish Kiefer Racing the best for the future.
24. dubna | 2/3. It's been a difficult period since joining the team and I don't feel I'm able to reach my potential so I've decided to step away.

Harmonogram

GP Španělska, Jerez
Pátek 5. května
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 6. května
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 7. května    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

MotoGP: Marc Márquez zůstává králem Austinu

MotoGP: Marc Márquez zůstává králem …

I letos dokázal Marc Márquez zvítězit na okruhu v Austinu. Je to jeho páté vítězství na této dráze. Na podium vystoupili i Rossi a Pedrosa.

23.  4.  2017 | | 6 N/A
Abraham má za sebou nešťastný víkend v Austinu

Abraham má za sebou nešťastný víkend…

Karel Abraham se v pátek v Austinu zranil po kolizi s týmovým kolegou. V nedělním závodě upadl a body nezískal.

24.  4.  2017 | | 1 N/A
MotoGP v Austinu 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Austinu 2017: Ohlasy prvníc…

Ve třetím závodě letošního roku uspěl Marc Márquez, kterému se v Austinu tradičně výborně daří. Viňales přijel do Austinu jako vedoucí jezdec šampionátu, ale v závodě upadl a o vedení přišel. Nyní vede Rossi.

25.  4.  2017 |
Kornfeil nebodoval ani v Americe

Kornfeil nebodoval ani v Americe

Kornfeil se bodů nedočkal ani v Americe a navíc jej během závodního víkendu trápily zdravotní komplikace.

24.  4.  2017 |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |