MotoGP v Mugellu 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Třetímu evropskému závodu nakonec kraloval Jorge Lorenzo, ale před tím musel velmi zabojovat s Marcem Márquezem, který nakonec dojel druhý. Na podium se dostal i Andrea Iannone.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo

Závodník z Mallorky se letos raduje ze třetího vítězství. Tentokrát sváděl napínavou bitvu s Márquezem až do posledních metrů. Svého mladšího soupeře nakonec těsně přemohl, získal pro Yamahu sté vítězství v MotoGP a hlavně navýšil své vedení v čele šampionátu. Nyní vede Lorenzo před Márquezem o deset bodů. Márquez Lorenza v závodě svou rychlostí překvapil:  „Očekávali jsme, že o vítězství s námi budou bojovat Iannone a Viňales, kteří byli hodně rychlí, ale nakonec to byl Marc. Během tréninků nevypadal, že by měl potřebnou rychlost, ale v závodu mě neustále následoval,“ říká Lorenzo a dodává, že jeho štěstím v závěru závodu byl tentokrát motor. Během své jízdy za Márquezem si Lorenzo vzpomněl na jeden manévr, který jednou zkusil na de Angelise ve dvěstěpadesátkách a o totéž se Lorenzo pokusil i nyní: „Předjel jsem ho, ale byl jsem delší a on mě znovu předjel. V poslední zatáčce jsem to znovu zkusil na brzdách, ale on to tam zavřel, takže pokud bych pustil brzdu, možná bychom byli v sobě a skončili bychom na zemi, takže jsem se rozhodl zůstat na druhém místě a připravil jsem si rychlost pro poslední zatáčku a její výjezd ve větrném stínu. Když jsem ovšem vyjel ze zatáčky, myslel jsem si, že jsem asi prohrál,“ popisuje Lorenzo dramatický závěr závodu, který jej nakonec příjemně překvapil. „Motorka ho ovšem zvládla dojet, což nakonec vyústilo v překvapivé vítězství,“ uzavírá Lorenzo s tím, že se domnívá, že pokud by v nedělním závodě bojoval s Rossim nebo s Iannonem, nemusel by v takovém závěru být úspěšný.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 2. místo

Marc Márquez se sice v průběhu italského závodního víkendu neobjevoval na úplně nejvyšších příčkách, ale v samotném závodě se dokázal probojovat až za vedoucího Lorenza a pěkně jej potrápil až do posledních metrů. Na cílovou rovinku najel jako první, měl šanci, že srovná skóre s Lorenzem z hlediska počtu bodů, ale nakonec vyhrál Lorenzo a rozdíl mezi těmito jezdci je deset bodů. „Dnes jsme zajeli dobrý závod, dokázal jsem se dostat dopředu a vybojovat umístění na podiu, což je vždy dobré, ale ani s pomocí větrného stínu jsem nebyl schopný Jorgeho předjet,“ vypráví mladý Španěl. „Během víkendu jsme hodně bojovali s akcelerací a maximální rychlostí. Snažil jsem se do toho dát maximum a myslím, že jsem odjel, co bylo v mých silách, zkusil jsem vážně všechno. Několikrát jsem ve snaze zvítězit i zariskoval, ale na cílové rovince byl Jorge ve větrném stínu za mnou. Teď musíme zapracovat na zrychlení, protože tam stále ztrácíme,“ zhodnotil Márquez.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Po těsné bitvě s Márquezem se raduje Lorenzo

Andrea Iannone (Ducati Team) – 3. místo

Ital, který jede svou poslední sezónu s týmem Ducati (příští rok totiž přechází k Suzuki), měl na startu svého domácího závodu potíže se spojkou. Přišel o několik pozic, ale postupem času je získával zpět, až se nakonec propracoval až na stupně vítězů. „Jsem spokojený, protože se mi podařilo znovuzískat pozice a také jsem byl rychlejší než ostatní, ale bohužel jsem neměl dobrý start. Je to zklamání, protože pokud bych byl vedoucím jezdců blíž, domnívám se, že bych býval mohl bojovat o vítězství,“ domnívá se Iannone. „Když jsem dojel Doviziosa, vzájemně jsme se předjížděli, kvůli čemuž jsem ztratil dost času. Jakmile jsem se před něj definitivně dostal, šance, že dostihnu první dva, už nebyla žádná. V průběhu víkendu jsem byl rychlý, což znamená, že jsem se jezdecky hodně zlepšil a motorka je navíc konkurenceschopná. Za dva týdny v Barceloně to zkusíme znovu a snad to bude ještě lepší,“ slibuje Ital.

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) – 4. místo

Španěl Pedrosa dojel už ve třetím závodě po sobě na čtvrtém místě. V Mugellu jel svou 250. Velkou cenu. Od podia byl vzdálen jen 168 tisícin. „V porovnání s těmi předchozími byl tento závod lepší,“ zhodnotil Dani, který měl určité potíže na startu. „Neměl jsem však špatnou rychlost, dokázal jsem získat několik pozic zpět, přičemž jsem využil i chyb soupeřů. Dokázal jsem se držet s Iannonem a zrychlit, abych se mohl pokusit bojovat o třetí místo, přestože on byl o něco rychlejší. Jezdil jsem za ním, ale bylo těžké ho předjet, protože na rovinkách byl rychlejší, dokonce bylo těžké i udržet se v jeho blízkosti,“ dodává Pedrosa.

Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 5. místo

Andrea Dovizioso letos příliš štěstí neměl. V Kataru sice dojel druhý, ale v Argentině jej smetl Iannone, takže musel do cíle po svých, v Americe jej srazil Pedrosa, ve Španělsku měl technický problém a ve Francii upadl. Ital je tedy za páté místo rád: „Víkend jsme ukončili na dobrém pátém místě, což je pozitivní, především z toho důvodu, že už jsem několik závodů neviděl šachovnici,“ říká Dovi. Jinak už tak spokojený není, protože se nedostal na stupně vítězů: „Zhruba v polovině závodu jsem začal pociťovat problém s pravým předloktím, přišel jsem o hodně síly. Kvůli této potíži jsem zpomalil a udělal jsem i několik chyb, například v zatáčce San Donato, což mi zabránilo bojovat o stupně vítězů. Jsem zklamaný kvůli týmu, protože jsme navzdory tomu, že to byl náročný víkend, dokázali najít dobré závodní tempo. Podium by tak bylo skvělou odměnou, ale bohužel jsme ho tentokrát nebyli schopni získat,“ smutní Dovi.

18:45 | Rodrigo si při pádu v prvním tréninku zlomil pravou klíční kost. odkaz
18:15 | Takto upadl Sam Lowes při prvním tréninku: odkaz
16:14 | Před několika minutami už to začalo: odkaz
23. března | Nezapomeňte, že první testy v Kataru jsou už dnes od 16:00.
23. března | Andrea Dovizioso dnes slaví 31 let. odkaz

Harmonogram

GP Kataru, Losail

Čtvrtek 23. března
Moto3 1. trénink   16:00–16:40
Moto2 1. trénink   16:55–17:40
MotoGP 1. trénink   17:55–18:40
Moto3 2. trénink   18:55–19:35
Moto2 2. trénink   19:50–20:35
Pátek 24. března
MotoGP 2. trénink   16:00–16:45
Moto3 3. trénink   17:00–17:40
Moto2 3. trénink   17:55–18:40
MotoGP 3. trénink   18:55–19:40
Sobota 25. března
Moto3 kvalifikace   16:00–16:40
Moto2 kvalifikace   16:55–17:40
MotoGP 4. trénink   17:55–18:25
MotoGP 1. kvalifikace   18:35–18:50
MotoGP 2. kvalifikace   19:00–19:15
Neděle 26. března    
Moto3 warm up   14:50–15:10
Moto2 warm up   15:25-15:45
MotoGP warm up   16:00–16:20
Moto3 závod   17:00
Moto2 závod   18:20
MotoGP závod   20:00

Nejčtenější články

Moto3: Druhý den testů v Kataru ovládl Fenati

Moto3: Druhý den testů v Kataru ovlá…

Oproti včerejšku se počasí v Kataru vylepšilo a jezdci Moto3 dnes mohli využít k testům všechny tři části plánovaného programu pro dnešní den. Nejrychlejší byl Fenati.

18.  3.  2017 |
Moto3: Poslední den testů v Kataru ovlivnilo počasí, nejrychlejší Guevara

Moto3: Poslední den testů v Kataru o…

Dnešek byl úplně posledním oficiálním předsezónním testem pro jezdce Moto3. V úvodu testu se ovšem moc nejezdilo, protože bylo hodně větrno. Třetí část dne zastavila bouřka. Nejrychlejší byl Guevara.

19.  3.  2017 |
Katar: Jak to nakonec bude s případným závodem na vodě?

Katar: Jak to nakonec bude s případn…

V dřívějších letech platilo, že se závod v Kataru nepojede, pokud by pršelo. Před letošní sezónou bylo rozhodnuto, že se pojede i za deště. Nyní je to ovšem zase trochu jinak.

20.  3.  2017 | | 2 N/A
MotoGP: Prvnímu letošnímu tréninku dominoval Viňales

MotoGP: Prvnímu letošnímu tréninku d…

Viňalesovi se po přestupu k Yamaze daří. Rychlý byl v předsezónních testech i nyní v prvním tréninku. Dále se umístili Márquez a Pedrosa.

včera |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |