MotoGP: V pátek ráno jel nejrychleji Dovizioso

Andrea Dovizioso zajel nejlepší čas pátečního dopoledne v Japonsku. Následovali Marc Márquez a Jorge Lorenzo.

Jezdci právě zahájili první víkend ze zámořské série závodů. Jako první se vydali do Japonska. Ve startovním poli bude opět chybět Andrea Iannone, který si během závodního víkendu v San Marinu poranil záda. Ačkoliv bylo původně oznámeno, že místo něj nikdo jiný nepojede, nakonec byl náhradník jmenován. Je jím Hector Barbera z týmu Avintia Racing. Místo Barbery jede Australan Mike Jones. Na divokou kartu startuje s Yamahou Katsuyuki Nakasuga. Po zranění se vrací Bradley Smith.

Nejlepší čas prvního tréninku  zajel Andrea Dovizioso. Jeho kolo mělo hodnotu 1:45,786. Na druhém místě se umístil Marc Márquez se ztrátou 0,245 s. První trojici doplnil Jorge Lorenzo.

Za Lorenzem skončil jeho týmový kolega Valentino Rossi. Ital byl posledním, kdo se vešel do ztráty 0,5 s na nejrychlejšího. Pátý Dani Pedrosa, který loni v Motegi zvítězil, zahájil japonský víkend pátým časem, přičemž za sebou nechal své dva krajany s motocyklem Suzuki. Šestý čas zajel Maverick Viňales a sedmý skončil Aleix Espargaro.

Dále se umístili Crutchlow a Bautista. Iannoneho náhradník Hector Barbera uzavírá elitní desítku. Jezdec na divokou kartu – Nakasuga – obsadil osmnácté místo. Smith je po svém návratu jednadvacátý. Startovní listinu uzavírá Mike Jones, který jede místo Barbery. Australan ztrácí na nejrychlejšího Doviho přes 7 vteřin.