MotoGP: V tréninku plném pádů vítězí Márquez

Marc Márquez, který opět upadl, překonal v druhém tréninku Lorenza - posunul se na první místo. Jorge Lorenzo zajel druhý čas. Do první trojice se vešel i Andrea Iannone.

Odpolední trénink královské kubatury byl poznamenán několika pády. Hned v úvodu skončil na zemi vedoucí jezdec šampionátu – Valentino Rossi. Byl to Rossiho první pád v letošní sezóně. Jezdec je v pořádku. Téměř ve stejné chvíli upadl i Dani Pedrosa. Pedrosu po pádu bolí levé chodidlo. Pádům bohužel nebyl konec. S tvrdostí brněnské dráhy se seznámil i Andrea Dovizioso. V místě, kde Dovi upadl, měl v témže okamžiku výlet mimo trať Claudio Corti. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Brzy po Dovim měl nehodu i Bradley Smith a v kačírku skončil i Mike di Meglio. Těsně před závěrem dnes zažil svůj druhý pád Marc Márquez. Jezdec se po pádu držel za předloktí, ale je v pořádku. Navzdory pádu se Márquez udržel na prvním místě.

Za Márquezem dnes odpoledne skončil Jorge Lorenzo. Vítěz ranního tréninku se sice odpoledne ukázal až na druhém místě, ale díky času z rána si drží celkově první místo v trénincích. Třetí pozici si v horkém pátečním odpoledni vyjel Andrea Iannone.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: První trénink královské kubatury ovládli Španělé - první je Lorenzo

Valentino Rossi obsadil čtvrtou příčku. Následovali Pol Espargaro a Andrea Dovizioso. Aleix Espargaro zaznamenal sedmý čas, přičemž za sebou nechal dva britské závodníky: Crutchlowa a Smitha. Úspěšnějším z britské dvojice byl Crutchlow. Desítku uzavřel Yonny Hernandez.

Zraněný Karel Abraham se stále drží na poslední (pětadvacáté) pozici.