MotoGP ve Valencii 2016: Ohlasy prvních pěti v cíli

Valencie byla posledním závodem letošní sezóny a pro mnohé jezdce byla posledním závodem před přestupem do jiného týmu. Tak to například měl i vítěz závodu – Jorge Lorenzo, či třetí jezdec v pořadí – Andrea Iannone.

Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) – 1. místo

Závod ve Valencii byl Lorenzovým posledním závodem v sedle Yamahy. Příští rok již bude u Ducati. Nakonec se závodníkovi z Mallorky podařilo ukončit účinkování u Yamahy vítězstvím v kvalifikaci i závodě. „Celkově to byl neuvěřitelný víkend, měl jsem pole position, nejrychlejší kolo a vítězství,“ zhodnotil Lorenzo po závodě. „Do MotoGP jsem přišel ve 20 letech a svou první pole position jsem získal hned v prvním závodě. Po téměř deseti letech odcházím od Yamahy s pole position a vítězstvím. Řekl bych, že jsem Yamaze za její podporu a za tu tvrdou práci, kterou v průběhu let odváděli, nemohl dát lepší dárek. Vždy jsme měli konkurenceschopnou a motorku, s níž se dalo vyhrávat. Teď si budu tyto vzpomínky užívat. Dnes si na párty užiju poslední okamžiky se svým týmem. V závodě stráví člověk 45 minut v naprostém soustředění na to, co dělá, aby mohl ovládat správně motorku, takže když projede cílem, nepřijdou ještě ty správné myšlenky a emoce. Člověk zkrátka potřebuje čas, aby se z toho všeho vzpamatoval. Po dvou nebo třech minutách jsem začal vzpomínat na své nejlepší okamžiky kariéry a také na ty nejhorší, takže v parc fermé to pak s týmem bylo hodně emotivní. Určitě to dneska bude jedna z mých největších a nejšílenějších oslav, protože dnes má prostě skvělý den. Musíme si vychutnat všechny ty zážitky a zejména poslední chvíle společně s Yamahou,“ dodává závodník z Mallorky.

Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 2. místo

Marc Márquez se sice v závěru závodu snažil dohnat Lorenza. Dařilo se mu hodně snížit Lorenzův náskok, ale nakonec svého krajana předjet nedokázal. Letošní šampion tak sezonu uzavřel druhým místem. Z jezdců na podiu je Márquez jediným, kdo zůstává u svého současného týmu i v příštím roce. S výsledkem závodu je mladý Španěl spokojený. „Uzavřel jsem sezonu na podiu, takže jsem spokojený. Kvůli potíži se spojkou jsem na startu přišel o několik pozic. Pak jsem ztratil zbytečně hodně času za Rossim a Iannonem. Jak včera Valentino řekl, předjíždění je zde obtížné. Přestože jsem se dokázal dostat blízko, nebylo jednoduché se dostat před ně. Ztrácel jsem totiž při zrychlování a při brzdění jsem byl docela na limitu. Čekal jsem na okamžik, kdy výkon začne ovlivňovat stav pneumatik. Postupně jsem se zlepšoval, až jsem nakonec našel příležitost k předjetí. Poté jsem dokázal zrychlovat. Možná, kdyby závod trval o trochu déle, bych Lorenza dohnal,“ domnívá se jezdec. „Gratuluji Lorenzovi k tomuto výsledku. Sezóna byla náročný, ale máme titul už od Japonska a navíc jsme tento víkend zajistili titul i pro výrobce, což je výborné,“ uzavírá jezdec.

Andrea Iannone (Ducati Team) – 3. místo

Iannone v neděli odjel svůj poslední závod v sedle červeného stroje. Příští rok už bude závodit na Suzuki. S italským týmem se rozloučil na stupních vítězů, takže může být spokojený. „Dnes to byl skvělý závod. Start se mi podařil a pak následovala neskutečná bitva s Marquezem a Rossim. Jsem si jistý, že se dnes museli všichni diváci dobře bavit, ať už se dívali přímo na okruhu nebo doma u televize,“ pravil po závodě Ital. „Přestože závěr šampionátu nebyl podle mých očekávání, tak mám radost aspoň z toho, že jsem ve svém posledním závodě s týmem Ducati dokázal dojet na stupně vítězů,“ vypráví dále jezdec. „Po čtyřech letech se bohužel naše cesty rozdělí, chci tedy Ducati poděkovat za to, jak mě vždy maximálně podporovala. Dále mé díky patří všem inženýrům, mechanikům, ostatním členům týmu a fanouškům Ducati. Nikdy nezapomenu na tuto báječnou velkou rodinu. Část mého srdce navždy zůstane u Ducati,“ říká Iannone.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Lorenzo uzavřel své působení u Yamahy výhrou

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) – 4. místo

Rossi, který se letos opět stal vicemistrem světa, se ve Valencii nedostal na stupně vítězů. Během závodu hodně bojoval s Iannonem, ale tentokrát na něj nestačil. „Dělal jsem maximum od začátku do konce,“ sdělil Rossi, který je spokojený s první polovinou závodu, kdy se držel na druhém místě. „Nedokázal jsem si však vybudovat náskok, což mi v druhé části dost dělalo potíže. Marquez jel hodně rychle, dostal se na druhé místo. Pak jsem sváděl bitvu s Iannonem. Bohužel mě porazil, protože byl rychlejší, takže dnes na mě zbylo pouze čtvrté místo, ale závod to byl docela dobrý,“ hodnotí Rossi. Pozitivně Ital hodnotí i celou letošní sezónu, v níž získal druhé místo v šampionátu a dodává, že by příští rok rád vyhrál více závodů než letos.

Maverick Viňales (Team Suzuki Ecstar) – 5. místo

Španěl Viňales je dalším z jezdců, který po závodě ve Valencii mění tým. Od Suzuki se přesouvá k Yamaze, kde nahradí Lorenza. Letošní rok uzavřel Viňales pátým místem ve Valencii. „Závod byl těžký. Abych byl upřímný, čekal jsem od něj víc. Domníval jsem se, že stupně vítězů budou v našich možnostech, ale v závěru závodu bylo velmi náročné držet tempo,“ smutní jezdec. „V úvodu jsem do toho dal všechno, ale pak jsem musel zvolnit a snažit se alespoň udržet svou pozici až do cíle. Když mám zhodnotit své pocity z posledních dvou let u Suzuki, tak musím říct, že jsme odvedli hodně dobrou práci, když porovnám loňské boje a to jak jsme nyní v závěru sezóny pravidelně bojovali o pódium,“ uzavírá Viňales.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18:24 | Vzhledem k zrušení kvalifikací zítra jezdci odstartují podle výsledků tréninků. odkaz
18:14 | Dnešní program v Kataru byl zrušen.
18:06 | Takto se v Kataru vysouší trať: odkaz
17:39 | Čtvrtý volný trénink MotoGP by měl začít v 18:30 našeho času.
17:36 | Na internetu se objevují vtípky týkající se situace v Kataru: odkaz

Harmonogram

GP Kataru, Losail

Čtvrtek 23. března
Moto3 1. trénink   16:00–16:40
Moto2 1. trénink   16:55–17:40
MotoGP 1. trénink   17:55–18:40
Moto3 2. trénink   18:55–19:35
Moto2 2. trénink   19:50–20:35
Pátek 24. března
MotoGP 2. trénink   16:00–16:45
Moto3 3. trénink   17:00–17:40
Moto2 3. trénink   17:55–18:40
MotoGP 3. trénink   18:55–19:40
Sobota 25. března
Moto3 kvalifikace   16:00–16:40
Moto2 kvalifikace   16:55–17:40
MotoGP 4. trénink   17:55–18:25
MotoGP 1. kvalifikace   18:35–18:50
MotoGP 2. kvalifikace   19:00–19:15
Neděle 26. března    
Moto3 warm up   14:50–15:10
Moto2 warm up   15:25-15:45
MotoGP warm up   16:00–16:20
Moto3 závod   17:00
Moto2 závod   18:20
MotoGP závod   20:00

Nejčtenější články

MotoGP: Prvnímu letošnímu tréninku dominoval Viňales

MotoGP: Prvnímu letošnímu tréninku d…

Viňalesovi se po přestupu k Yamaze daří. Rychlý byl v předsezónních testech i nyní v prvním tréninku. Dále se umístili Márquez a Pedrosa.

23.  3.  2017 |
MotoGP: Nejrychlejším mužem posledního pátečního tréninku je Viňales

MotoGP: Nejrychlejším mužem poslední…

Poslednímu tréninku dnešního dne dominoval Maverick Viňales. Druhý skončil Andrea Iannone a první trojici zkompletoval Johann Zarco.

24.  3.  2017 | | 2 N/A
Sobotní program se kvůli počasí ruší

Sobotní program se kvůli počasí ruší

Kvůli špatnému počasí se sobotní program několikrát odsouval a nakonec musel být zrušen úplně. Jezdci do závodu odstartují podle výsledků tréninků.

včera |
Počasí v Kataru komplikuje dnešní program

Počasí v Kataru komplikuje dnešní pr…

V Kataru vytrvale prší. Začalo už včera v noci a vydatně pršelo i přes den. Na okruhu probíhají snahy o vysoušení trati.

včera |
MotoGP: V druhém tréninku se na první místo dostal Redding

MotoGP: V druhém tréninku se na prvn…

Scott Redding se v druhém katarském tréninku posunul do čela. Na druhé místo se zařadil Andrea Dovizioso a první trojici uzavřel Jonas Folger.

24.  3.  2017 |