MotoGP: Z pole position na Sachsenringu vyrazí Márquez

Marc Márquez si zajistil start z nejvýhodnějšího místa pro závod v Německu. Do první řady se kvalifikovali i Hector Barbera a Valentino Rossi.

Marquezovi se na Sachsenringu neuvěřitelně daří. Vyhrává zde kvalifikace už od roku 2010 bez přerušení. Mimo první řadu byl na Sachsenringu jen ve své první sezóně kariéry – v roce 2008. O rok později byl na startu třetí. A podobně úspěšný je Márquez na Sachsenringu i v samotných závodech. Vítězí zde taktéž od roku 2010. Pouze ve svých prvních dvou sezónách v kategorii 125 ccm byl na Sachsenringu mimo stupně vítězů. A dnes získal Márquez další úspěch – vyjel si pole position pro zítřejší závod a určitě se chce zítra pokusit o zisk svého sedmého vítězství v řadě na německém okruhu.

Tentokrát v kvalifikaci velmi zazářil Hector Barbera, který se kvalifikoval jako druhý. Jedná se o Španělovo nejlepší kvalifikační umístění jeho kariéry v MotoGP. Jednou už ovšem v MotoGP z první řady startoval – tehdy byl třetí a bylo to v Itálii roku 2012. Třetí čas v dnešní kvalifikaci zajel Valentino Rossi.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Ve čtvrtém tréninku se do čela vrátil Iannone

Druhou řadu otvírá Danilo Petrucci, který do druhé kvalifikace postoupil až po vítězství v první kvalifikaci. Vedle Itala budou na startu stát dva Španělé: Pol Espargaro a Maverick Viňales.

Ve třetí řadě uvidíme oba jezdce Ducati. Iannone během kvalifikace upadl, ale naštěstí je v pořádku a později se dokázal vrátit na trať a kvalifikoval se jako devátý. Jeho týmový kolega Dovi skončil sedmý. Mezi dva italské závodníky se vklínil Španěl Aleix Espargaro.

Dani Pedrosa uzavírá elitní desítku. Jorge Lorenzo si do Sachsenringu nepřivezl takovou formu, jakou by si přál. Závodník z Mallorky musel projít první kvalifikací, což zvládl tak, že postoupil z druhého místa. V kvalifikaci druhé obsadil jedenácté místo, což pro úřadujícího šampiona není ideální. Čtvrtou řadu uzavírá Kolumbijec Yonny Hernandez. Mezi prvními jedenácti jezdci jsou jen Španělé a Italové.

Závod královské kubatury se jede zítra ve 14:00. Poté bude následovat delší letní přestávka.