MotoGP: Z první pozice v Japonsku odstartuje Jorge Lorenzo

Z první řady zítra vyrazí Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa a Cal Crutchlow. Karel Abraham v kvalifikaci obsadil patnáctou pozici.

Jorge Lorenzo získal svou šestou pole position v letošní sezóně. V dnešní kvalifikaci zajel Lorenzo rekordní čas – 1:44,969s. Druhý jezdec v pořadí, tedy Dani Pedrosa, na Lorenza ztratil 0,246s. Oproti volným tréninkům si polepšil Cal Crutchlow, který se v kvalifikaci probojoval na třetí místo.

Lorenzův týmový kolega Ben Spies měl nepříjemný pád v závěru kvalifikace.  Spies tedy zůstal na čtvrtém místě. Jako pátý v Japonsku odstartuje Alvaro Bautista z týmu San Carlo Honda Gresini. Poprvé tento víkend skončil Andrea Dovizioso hůře než jeho týmový kolega Cal Crutchlow. V kvalifikaci patřila Dovimu až šestá příčka.

Start ze třetí řady si zařídili Casey Stoner, Stefan Bradl a Valentino Rossi. Casey Stoner se ještě stále potýká s bolestí, proto se musel smířit až se sedmou startovní pozicí. Stefan Bradl nezahájil dnešní kvalifikaci nejlépe. Absolvoval pád, ale později byl schopen vrátit se do bojů o pozice. Zítra odstartuje jako osmý. Rossimu se nepodařilo navázat na páté místo v druhém volném tréninku. V kvalifikaci zajel až devátý nejrychlejší čas.

Desítku uzavírá Nicky Hayden, který se (podobně jako Stoner) potýká s bolestí.

Nejrychlejším jezdcem s motocyklem CRT byl opět Aleix Espargaro. Zítra odstartuje ze třináctého místa na startovním roštu.

Kvalifikace byla bohužel bohatá na pády. Kromě výše zmíněných jezdců upadli i Michele Pirro, James Ellison a Karel Abraham. Nikdo z jezdců naštěstí neutrpěl vážná zranění.