Pol Espargaro na konci sezóny opustí Yamahu

Dnes bylo oficiálně potvrzeno, že Pol Espargaro po konci letošní sezóny opustí tým Monster Yamaha Tech 3. Zatím není známo jméno jeho nástupce ani to, kam Espargaro zamíří.

Mladší z bratrů Espargarových – Pol – je jezdcem týmu Monster Yamaha Tech 3 od roku 2014. Do tohoto týmu přestoupil bezprostředně po zisku titulu v kategorii Moto2.

Rok 2014 tak byl Espargarovým prvním rokem nejen v týmu Monster Yamaha Tech 3, ale i obecně v MotoGP. Toho roku Polyccio uzavřel sezónu na celkově šestém místě. Díky tomu se stal nejlepším nováčkem roku a také nejlepším jezdcem satelitního týmu. Loni byl až devátý.

MotoGP | Tiskové zprávy | Jonas Folger

Folger pojede od příštího roku v MotoGP

Po šesti letošních závodech je Espargaro, který za pár dnů oslaví pětadvacáté narozeniny, v celkovém pořadí na sedmé pozici a na kontě má 48 bodů.

Kromě své účasti v MotoGP si loni Polyccio zajel i v prestižním vytrvalostním závodě v Suzuce. Spolu s ním tehdy jeli i Bradley Smith a Katsuyuki Nakasuga. I letos Španěla čeká závod v Suzuce, ve stejném týmu pojede i Katsuyuki Nakasuga a nově Alex Lowes (bratr Sama Lowese). Cílem této trojice bude navázat na loňský úspěch. Loni totiž Espargaro, Smith a Nakasuga v Suzuce zvítězili.

Zajímavosti | Bradley Smith | Pol Espargaro

Smith a Espargaro vyhráli osmihodinovku v Suzuce

Po dnešku je již oficiální, že letošní rok u týmu Monster Yamaha Tech 3 je pro Pola Espargara tím posledním. Jeho smlouva nebyla prodloužena. Zatím se ještě neví, kdo Espargara v týmu nahradí. Ani nebylo sděleno, kde bude Espargaro příští rok. Jisté je zatím jen to, že Espargarův současný kolega Bradley Smith odchází ke KTM a jeho místo v týmu Monster Yamaha Tech 3 zaujme Jonas Folger. Podle některých informací je pravděpodobné, že Espargaro bude příští rok opět kolegou Smitha, ale tentokrát u KTM. Nejedná se ovšem o oficiální informaci.