Poslední den testů v Sepangu uzavřel na čele Lorenzo

Poslední den v Malajsii byl ovlivněn deštěm. Nejlepší kolo dnes (stejně jako v pondělí) zajel Jorge Lorenzo. Za ním se seřadili Valentino Rossi a Marc Márquez.

V pondělí se vydatný déšť dostavil do Sepangu až v odpoledních hodinách. Dnešní test byl však deštěm ovlivněn již od začátku. Většina jezdců tak trávila dopoledne v boxech. Postupem dne přestalo pršet a trať osychala dostatečně na to, aby jezdci mohli zajíždět rychlé časy. Jorge Lorenzo dnes odpoledne nakonec dokázal zajet nejlepší čas celého tohoto testovacího programu. Závodník z Mallorky se jako jediný dostal pod čas 2:00 na kolo. Zajel za 1:59,580. Jeho týmový kolega Valentino Rossi za ním na druhé pozici zaostal téměř o vteřinu. Třetím nejrychlejším mužem dnešního dne byl Marc Márquez. Na prvních třech místech se tak dnes seřadili všichni tři nejlepší jezdci loňské sezóny.

Čtvrté místo ve středu obsadil Cal Crutchlow. Na trati v Sepangu byl opět k vidění Casey Stoner. Oproti včerejšku si polepšil na páté místo. Byl však prvním, kdo se nedokázal dostat pod hranici 2:01 na kolo. Šestý čas zaznamenal Dani Pedrosa.

MotoGP | Výsledky

V úterý si v Sepangu vedl nejlépe Petrucci

Nejrychlejší muž včerejšího dne – Danilo Petrucci – byl dnes až sedmý. V elitní desítce se objevili i Andrea Iannone, Scott Redding a Maverick Viňales.

Dnes se na dráhu vrátil Eugene Laverty, který si v pondělí zlomil ruku. Dlouho zůstával bez času. Nebylo to však kvůli zdravotním problémům, ale z důvodu, že jeho motocykl měl technické potíže. Nakonec Laverty vyjel a obkroužil 25 kol. Jeho výkon však stačil jen na 22. (čili poslední) místo výsledkové listiny.

Ve středu se na trati ukázalo 22 závodníků, přičemž nejpilnějším z nich byl Bradley Smith s pětašedesáti koly. Nejméně na dráze pobyl Danilo Petrucci (18 kol).

Dneškem jsou testy v Sepangu uzavřeny. V minulosti jsme bývali zvyklí, že se během února v Sepangu odehrál ještě jeden test. Tentokrát tomu však bude jinak. V Sepangu se bude měnit povrch, proto se jezdci vydají testovat na australský Phillip Island. Test bude probíhat od 17. do 19 února.