Při třetím dni testů se na první místo vrátil Márquez

První a třetí test v Sepangu ovládl Marc Márquez. Včera jej překonal Jorge Lorenzo. Dnes se na druhou pozici posunul Dani Pedrosa a na třetí skočil Andrea Iannone.

V prvním dni testů v Malajsii byl nejúspěšnější Marc Márquez. Tehdy zajel čas 2:00,262. Včera Márqueze překonal Jorge Lorenzo – čas stlačil na hodnotu 1:59,963 a stal se tak prvním jezdcem, který se letos v Sepangu dostal pod hranici dvou minut na kolo.

Dnes se Marc Márquez vrátil na první místo a ještě více vylepšil nejrychlejší čas testů – dostal se až na čas 1:58,867. Pro srovnání: čas pole position loňského závodu v Sepangu byl 1:59,791 a zajel jej Marc Márquez. Lepší čas (než je hodnota loňské pole position) dnes zajelo pět jezdců a sedm se dnes dostalo pod hranici dvou minut na kolo.

Na druhé pozici se dnes usídlil Dani Pedrosa se ztrátou 0,139 s na Márqueze. Andrea Iannone – nový jezdec tovární Ducati – se dnes posunul na třetí místo. Iannone nechal těsně za sebou svého krajana Valentina Rossiho.

Jorge Lorenzo sice dokázal svůj včerejší čas vylepšit o 0,339 s, ale nakonec stačil jen na páté místo. Lorenzův krajan – Pol Espargaro – se zařadil na šesté místo. Mladší z bratrů Espargarových dnes opět upadl – byl to jeho třetí pád během tří dnů v Sepangu. Polycciův kolega Bradley Smith má stále bolesti kotníku, který si zranil při soukromém tréninku. Smith dnes obsadil deváté místo.

Mezi dva jezdce týmu Monster Yamaha Tech 3 se vklínil Stefan Bradl. Desítku uzavřel starší z bratrů Espargarových – Aleix. Z nováčků byl (stejně jako včera) nejrychlejší Aleixův kolega – Maverick Viňales.

Karel Abraham obsadil 23. místo.

Kromě soustředění se na vylaďování nastavení a součástek motocyklu si dnes někteří z jezdců vyzkoušeli i simulaci závodu.

Zítra na okruhu zůstane menší skupinka jezdců, která bude testovat pneumatiky Michelin.