Prudký déšť ovlivnil dnešní test v Katalánsku

Jezdci královské kubatury neodjeli po závodě hned domů, ale zůstali na okruhu o jeden den déle, protože na dnešek byl naplánován test. Dění na trati však ovlivnilo počasí.

Dnes dopoledne se na trať v Katalánsku vydalo osmnáct závodníků. Tehdy ještě bylo sucho. Kolem poledne se však pustil vydatný déšť, který týmům překazil plány. Jezdci byli nuceni vrátit se do boxů.

Nejlepší čas před deštěm zajel Bradley Smith z týmu Monster Yamaha Tech 3. Jeho kolo mělo hodnotu 1:42,018. Vítězný Smith neměl v Katalánsku k testování žádné konkrétní nové prvky, spíše se soustředil na zlepšení nastavení motocyklu. Na dalších dvou místech se seřadili oba závodníci Suzuki, kteří si při sobotní kvalifikaci vyjeli první dvě místa. Aleix Espargaro závod nedokončil a Maverick Viňales dojel šestý. V dnešních testech obsadil Maverick díky času 1:42,069 druhou pozici. Aleix Espargaro se zařadil na třetí místo. Oba jezdci Suzuki se zaměřili na nastavení elektroniky.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Lorenzova série zůstává nepřerušena, vítězí i v Katalánsku

Čtvrtý čas zajel Marc Márquez, kterému domácí závod vůbec nevyšel – upadl nedlouho po startu. Tým Repsol Honda měl v plánu srovnávací test podvozku z roku 2014 s tím letošním. Počasí jim to ovšem příliš neumožnilo.

Pátou příčku si zajistil Yonny Hernandéz. Kolumbijec dnes testoval nové brzdové komponenty. Za Hernandezem se umístil Dani Pedrosa. Následovali Jack Miller, Pol Espargaro a Stefan Bradl.

Desátý skončil Cal Crutchlow, který se na trať vydal hned po zahájení testů. Brit si vyzkoušel závodní simulaci, aby zjistil, jaké tempo mohl mít ve včerejším závodě. Včera tu možnost neměl, protože jeho závod skončil velmi předčasně.

Tovární Yamaha měla v plánu test v odpoledních hodinách, což jim znemožnila bouřka. Zítra se však Yamaha chystá na testy do Aragonska, kde si může chybějící testovací den vynahradit.

(Zdroj: motogp.com)