Rossi je desátým nejstarším vítězem Velké ceny

Valentino Rossi je v první desítce nejstarších vítězů Velké ceny silničních motocyklů. Devátý Phil Read je těsně před ním. Překoná ho Rossi ještě letos?

Valentino Rossi zvítězil letos v Silverstone ve věku 36 let a 195 dní. Je tedy v první desítce nejstarších vítězů Velkých cen. Je těsně za Philem Readem, který vyhrál GP České republiky roku 1975 ve věku 36 let a 235 dní. Byl jen o 40 dní starší než Rossi v době své zatím poslední výhry. Pokud Rossi vyhraje letošní GP Japonska nebo nějakou pozdější, posune se před Reada na deváté místo.

Úplně nejstarším závodníkem, který se kdy radoval z výhry v Grand Prix silničních motocyklů, je Brit Fergus Anderson. Španělský závod roku 1953 ovládl ve věku 44 let a 237 dní.