Slabší kubatury před závodem na Sachsenringu

Kolikrát vystoupil na podium na Sachsenringu aktuálně vedoucí jezdec Moto2? Kolik Němců se stálým angažmá v Moto3 uvidíme na startu GP Německa? Odpovědi nejen na tyto otázky naleznete níže.

Moto2

Do devátého podniku letošní sezóny vstupuje jako vedoucí závodník kategorie Moto2 Johann Zarco. Vzhledem k tomu, že v každém závodě lze získat maximálně 25 bodů a Francouz vede šampionát o 45 bodů, má jistotu, že vedoucím mužem bude i po německém závodě.

Johann Zarco se na Sachsenringu (zatím) pouze jednou radoval z umístění na stupních vítězů. V roce 2011 v kategorii 125 ccm přijel do cíle jako druhý.

Sachsenring je jediným okruhem aktuálního kalendáře, na němž ještě úřadující šampion Moto2 – Esteve Rabat – nedokázal vystoupit na podium v kategorii Moto2. Do letošního závodu v Německu nastoupí Rabat jen pár dní po operaci zlomené klíční kosti.

Před rokem si na Sachsenringu pro svou první a dosud jedinou výhru dojel Švýcar Dominique Aegerter.

Ital Simone Corsi vystoupil na Sachsenringu na podium v posledních dvou letech dvakrát. Loni byl třetí a předloni druhý. Třetí místo z loňské GP Německa je Corsiho (zatím) posledním umístěním na stupních vítězů. Nutno podotknout, že závěr loňského roku vynechal kvůli zlomenině předloktí.

V roce 2010 vyhrál na Sachsenringu Toni Elias na  Moriwaki. Od té doby již vítězí pouze jezdci se značkou Suter. Sachsenring je jedním ze dvou okruhů, na němž se nikdy z výhry neradoval závodník na Kalexu. (Tím druhým okruhem je Valencie.)

Závodního víkendu v Německu se zúčastní pět předchozích vítězů Velké ceny Německa: Dominique Aegerter (Moto2, 2014), Mika Kallio (125 ccm, 2005), Julián Simón (125 ccm, 2009), Sandro Cortese (Moto3, 2012) a Alex Rins (Moto3, 2013).

MotoGP | Zajímavosti

MotoGP na Sachsenringu – statistiky

Moto3

Na Sachsenring přijede jako vedoucí závodník Danny Kent. Britův náskok v Moto3 je ještě větší než Zarcův náskok v Moto2. Kent má o 57 bodů více než druhý Bastianini.

Žádný ze současných závodníků Moto3 ještě na Sachsenringu nevyhrál.

KTM ovládla všechny závody Moto3, které se konaly na Sachsenringu.

Danny Kent v Německu nikdy nevystoupil na podium. Nejlepší výsledek má na svém kontě z loňského roku, kdy dojel pátý.

Poté, co v Assenu nedorazil do cíle Isaac Viňales, jsou v Moto3 už jen dva závodníci, kteří bodovali ve všech letos odjetých závodech. Jsou jimi první dva jezdci průběžného pořadí – Danny Kent a Enea Bastianini.

V posledních dvou závodech vyrážel z první pozice Enea Bastianini. Stal se tak nejmladším Italem, který si vyjel dvě pole position v řadě.

Miguel Oliveira, který ovládl dva ze tří posledních závodů, dokázal na Sachsenringu bodovat jen jednou. Stalo se tomu předloni, když Portugalec skončil čtvrtý.

Oliveirův týmový kolega Brad Binder si před rokem na Sachsenringu vyjel svůj dosud nejlepší výsledek kariéry - skončil druhý.

Dvě ze čtyř pódiových umístění, které získal Alexis Masbou, jsou právě ze Sachsenringu. Loni zde Francouz dojel třetí a v roce 2012 druhý.

Jediným Němcem se stálým angažmá v Moto3 bude na Sachsenringu Philipp Oettl. Na divokou kartu pojedou dva němečtí jezdci – Jonas Geitner a Maximilian Kappler

(Zdroj: motogp.com)

17:12 | Fabio Spiranelli dnes slaví 17 let.
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 22 let.