Sobota v Indianapolis: Edwards opět šestý, Rossi upadl

Jezdci měli vesměs problémy s životností přední pneumatiky. Při chuti byl hlavně Edwards, Simoncelli tak trochu za očekáváním, Ducati stále ztrácí na nejlepší, Rossi upadl, v desítce naopak Bautista i Barberá.

Monster Yamaha Tech 3
Colin Edwards navázal na svou páteční výkonnost a v kvalifikaci na Velkou cenu Indianapolis obsadil šesté místo. "Všechno funguje fantasticky. Motorka se chová skvěle. Nový povrch byl dnes milionkrát lepší. Věděl jsem, že na měkčích pneumatikách musím v prvním kole zariskovat, normálně to nedělám, ale cítil jsem, že tady budou mít mnohem lepší přilnavost. Potřebuji dobrý start, vidím to na bitvu s Doviziosem a Simoncellim," doufá Američan, který byl zatím o tomto víkendu ve všech jízdách do šestého místa. Cal Crutchlow v závěru nezlepšil svůj čas a zůstal jedenáctý, když ho zdržel Loris Capirossi. "Dvakrát se ohlédl, viděl mě, ale zůstal v závodní stopě. Musel jsem vyjet, abych se vyhnul kolizi. Jsem si jistý, že jsem mohl být do desátého místa," tuší Angličan, který se jinak opět trápil s přední částí motorky. "Jsem si jistý, že můžu bojovat s Nickym a Álvarem."

San Carlo Honda Gresini
Marco Simoncelli věřil, že bude lepší než sedmý. "Závodní tempo bylo dobré, ale když jsme nasadili novou zadní pneumatiku, abychom bojovali o rychlé časy, přední byla po několika kolech kompletně zničená. Musíme najít nějaké řešení jak přední pneumatiku pošetřit," vysvětlil Ital. S bojem o pódium to prý bude těžké. Třináctý Hiroši Aojama se dnes na své hondě cítil lépe, ale výraznějšího zlepšení nedosáhl.

Ducati Team
Nicky Hayden odstartuje do domácího závodu z osmého místa. "Motorka je pro nás nová, potřebujeme s ní více zkušeností. Zachránili jsme alespoň třetí řadu. Klíčové bude opotřebení pneumatik. Omlouvám se všem, kteří nás chtěli vidět výše, dáme do závodu vše. Možná nám pomůže chladnější počasí," přeje si Američan. Valentino Rossi v úvodu upadl a pak už jezdil jen na náhradním stroji. Skončil až čtrnáctý. "Doufali jsme, že potvrdíme pokrok z ranního tréninku, ale místo toho jsem spadl. Zablokovalo se mi přední kolo, když jsem se dotkl brzdy. Pak už to bylo těžké, druhý stroj měl trochu jiné nastavení, musel jsem jet na použitých pneumatikách. Nedokázal jsem navázat na pocity z rána, kdy byla motorka lepší a já mohl přitlačit. Škoda, chtěli jsme opět startovat z druhé řady, místo toho musíme tvrdě pracovat," hodnotil Ital.

Rizla Suzuki
Také devátý Álvaro Bautista měl problémy s životností přední pneumatiky. "Startujeme ze třetí řady, nejdůležitější bude udržet se jezdců před námi. Podíváme se na data, abychom zjistili, jestli můžeme použít nastavení, které udrží pneumatiku při životě," uvedl Španěl, který má po pádu z Brna hlad po dobrém výsledku.

Mapfre Aspar
Héctor Barberá sedlal druhou nejrychlejší ducati a pochvaloval si dobré nastavení, které mu pomohlo k desátému místu. "Pneumatiky odcházejí po deseti kolech, především přední," přiznal Španěl, který chce o volbě pneumatik rozhodnout po warm-upu. "Udělali jsme pokrok, ale myslím, že je tu pořád prostor pro zlepšení."

Pramac Racing
Randy de Puniet se v závěru na nových pneumatikách zlepšil jen mírně a obsadil až dvanácté místo. "Často máme problémy s novými pneumatikami. Na zítřek budeme muset zlepšit motorku, především pro dlouhé zatáčky, naše závodní tempo je ale dobré," věří Francouz. Loris Capirossi obsadil až poslední sedmnácté místo. "Závěrečných několik kol jsme nevyužili, jak jsme měli. Doufáme, že si to vynahradíme v závodě," komentoval situaci italský veterán, kterého stále bolí rameno.

LCR Honda
Patnáctý Toni Elías prý výraznější problémy s přední pneumatikou neměl a s volbou gum pro závod má jasno. "Zkoušeli jsme dvě motorky s různým nastavením. Jedna byla lepší v zatáčkách a druhá měla lepší stabilitu. Při posledním výjezdu jsem měl problém s novou zadní gumou a s ovládáním motorky. Budeme na tom pracovat ve warm-upu," slíbil Španěl. Včera avizovanou injekci proti bolesti nakonec nepotřeboval, stav poraněného chodidla se prý zlepšuje.

20:42 | Nicky Hayden - vzpomínkové video: odkaz
19:04 | Nicky Hayden podlehl svým zraněním.
21. května | Viňales se dnes postaral Yamaze o 500. vítězství. odkaz
21. května | Start závodu Moto2 je posunut na 12:35.
21. května | Závod Moto3 by měl být znovu odstartován v 11:35.

Harmonogram

GP Itálie, Mugello
Pátek 2. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 3. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 4. června    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

Bývalý jezdec MotoGP Hayden měl těžkou nehodu na kole

Bývalý jezdec MotoGP Hayden měl těžk…

Nicky Hayden, bývalý jezdec MotoGP, měl dnes nehodu během tréninku na kole. Závodníka porazilo auto. Nyní je Američan v nemocnici.

17.  5.  2017 | | 6 N/A
MotoGP: Celá první řada pro Yamahu, Viňales první

MotoGP: Celá první řada pro Yamahu, …

Do francouzského závodu královské kubatury se z první řady vydají Španěl Maverick Viňales, Ital Valentino Rossi a domácí jezdec - Johann Zarco.

20.  5.  2017 | | 4 N/A
MotoGP: Rossi upadl v posledním kole, vítězí Viňales, Zarco na podiu

MotoGP: Rossi upadl v posledním kole…

Viňales bojoval s Rossim o vedení. Rossi v posledním kole upadl, Viňales zvítězil. Zarco vybojoval před domácím publikem druhé místo. Na podium vystoupil i Pedrosa.

21.  5.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Pátečnímu odpoledni kraloval Dovi

MotoGP: Pátečnímu odpoledni kraloval…

V druhém francouzském tréninku královské kubatury byli nejrychlejší Andrea Dovizioso, Marc Márquez a Danilo Petrucci.

19.  5.  2017 |
MotoGP: Nejlepší čas prvního tréninku zajel Miller

MotoGP: Nejlepší čas prvního trénink…

Nejlepší vstup do francouzského závodního víkendu zaznamenal Jack Miller. První trojici zkompletovali Marc Márquez a Johann Zarco.

19.  5.  2017 |