Statistiky před závodem v Silverstone – slabší kubatury

Který z aktuálních jezdců Moto3 již v minulosti vyhrál v Silverstone? Kolikrát vystoupil Johann Zarco v Silverstone na podium? Odpovědi naleznete níže.

Moto3

Závod kategorii Moto3 se ve Velké Británii pojede tuto neděli v 15:30. Jezdce čeká 17 kol.

Nejlepší výsledek aktuálně vedoucího jezdce nejslabší kubatury – Dannyho Kenta – na okruhu v Silverstone je šesté místo z roku 2012.

Enea Bastianini dojel loni v Silverstone třetí. Bylo to jedno z jeho tří umístění na stupních vítězů, které získal ve své první sezóně v mistrovství světa. Bastianini bodoval v posledních třinácti závodech kategorie Moto3. Prodlouží svou sérii ve Velké Británii na čtrnáct?

V Brně si Niccolo Antonelli po startu z pole position dojel pro své první vítězství kariéry. Zároveň se jednalo o první vítězství italského jezdce (v nejslabší kubatuře) po startu z pole position od roku 2009, kdy Andrea Iannone vyhrál po startu z prvního místa závod v Motegi.

Pouze dva britští závodníci nejslabší kubatury dokázali při posledních patnácti závodech v Silverstone dojet na stupních vítězů. Clive Horton dojel druhý v roce 1978 a Bradley Smith roku 2010 dokončil závod v Silverstone jako třetí.

Žádný ze současných jezdců Moto3 ještě nevyhrál na okruhu v Silverstone.

Moto2

Závod Moto2 v Silverstone je vypsán na 18 kol a pojede se v neděli ve 12:20 našeho času.

Vedoucí jezdec šampionátu prostřední třídy – Johann Zarco – se na okruhu v Silverstone objevil na stupních vítězů pouze jednou. Stalo se tomu tak roku 2011, kdy Francouz dorazil do cíle jako druhý. V té době to bylo Zarcovo nejlepší umístění. Před tím měl na kontě jen dvě třetí místa (ze Španělska a Portugalska téhož roku).

V kategorii Moto2 se Zarco ve Velké Británii dostal nejlépe na čtvrté místo v cíli. Bylo to loni. V tomto závodě navíc Zarco poprvé vyrážel z pole position v kategorii Moto2.

Předloni startoval ve Velké Británii jako první Takaaki Nakagami. Jedná se o dosud poslední pole position tohoto japonského jezdce.

Výsledky

Moto2: Po většinu závodu vedl Kallio, z výhry se raduje Rabat

Loni se v Silverstone odehrála bitva o první místo mezi Titem Rabatem a jeho týmovým kolegou Mikou Kalliem. Kallio nakonec dojel druhý. Na svého kolegu ztratil jen 63 tisícin. Druhé místo znamenalo pro Fina první umístění na stupních vítězů na okruhu v Silverstone.

Alex Márquez, který v Brně vybojoval své dosud nejlepší umístění v kategorii Moto2, když dojel čtvrtý, skončil v předchozích dvou letech v Silverstone pokaždé na podiu. V roce 2013 dokončil závod na třetím místě a loni skončil druhý jen o 11 tisícin za svým týmovým kolegou Rinsem.

I Alex Rins byl v posledních dvou letech v Silverstone na stupních vítězů. Loni po startu z pole position zvítězil a předloni dojel druhý.

Loňské vítězství Rabata v GP Velké Británie bylo nejen Španělovým prvním vítězstvím na okruhu v Silverstone, ale i jeho prvním umístěním na pódiu na tomto okruhu.

Kromě zmíněných (Rinse a Rabata) si radost z výhry v Silverstone užili i Luis Salom (Moto3, rok 2013) a Jonas Folger (125 ccm, rok 2011). Pro Folgera bylo toto vítězství zároveň jeho první výhrou kariéry.