V úterý si v Sepangu vedl nejlépe Petrucci

Nejrychlejší kolo dnes v Malajsii zajel Danilo Petrucci s motocyklem týmu Pramac. Za Italem následovali Jorge Lorenzo a Hector Barbera.

Jezdci MotoGP mají za sebou druhý den testů v horké Malajsii. Dnešní den se (na rozdíl od toho včerejšího) obešel bez závěrečného lijáku.

Nejlepší čas (2:00,095) dnes zaznamenal Danilo Petrucci. Italovi se dařilo už včera. Během včerejšího dopoledne byl nejrychlejším jezdcem, nakonec však skončil až čtvrtý. Dnes první místo udržel. Na druhé místo se dnes dostal Jorge Lorenzo, který včerejší den vyhrál. Třetí pozici obsadil Hector Barbera.

Dvojnásobný šampion královské kubatury – Marc Márquez – si oproti včerejšku polepšil. Posunul se na čtvrtou příčku. První pětici uzavřel Cal Crutchlow. Všech těchto pět výše zmíněných závodníků se dostalo pod hranici 2:01 na kolo. Včera to dokázal pouze Jorge Lorenzo..

Šestým nejrychlejším jezdcem dnešního dne je Valentino Rossi s časem 2:01,021. Za Rossim skončili Brit Scott Redding a Rossiho krajan Andrea Iannone.

Dnes se na trati objevil i Casey Stoner, jak bylo plánováno. Po dlouhé době tak Australan změřil síly s aktuálními jezdci MotoGP. Své nejrychlejší kolo zajel za 2:01,103, což stačilo na deváté místo. Elitní desítku uzavřel Bradley Smith.

V závěru dnešního testu skončili na zemi Dani Pedrosa, Yonny Hernandez a Pol Espargaro. Pro mladšího z bratrů Espargarových to byl již druhý pád. Nikdo z jmenovaných jezdců naštěstí nebyl zraněn.

Ani dnešek se bohužel neobešel bez červených vlajek. Včera je zapříčinil pád Lavertyho, který si zlomil ruku a dle předpokladů dnes nenastoupil. Dnes dopoledne se o přerušení testu postaral velkou nehodou včerejší oslavenec Loris Baz. Čerstvě třiadvacetiletý Francouz upadl v rychlosti téměř 300km/hod na cílové rovince po explozi zadní pneumatiky. Zatím se neví, co explozi pneumatiky způsobilo. Naštěstí se však nehoda obešla bez následků na zdraví jezdce.

V úterý se na trati objevilo celkem 21 jezdců. Nejvíce času na dráze odkroužili Bradley Smith a Maverick Viňales (59 kol). Nejméně byl k vidění Loris Baz (26 kol).

Zítřejší den uzavře testovací program v Sepangu.