Valentino Rossi se stal vítězem rallye Monza

Valentino Rossi získal své čtvrté vítězství v závodě rallye Monza, přičemž porazil i několik předních automobilových závodníků.

Valentino Rossi si občas zazávodí i v automobilu. Letos se opět zúčastnil tradiční rallye Monza, kde se setkávají závodníci ze světa motocyklových i automobilových závodů. Mezi vítězi předchozích let jsou například bývalý jezdec F1 – Robert Kubica a legenda závodů rallye (devítinásobný mistr světa) – Sebastien Loeb.

Letos se z výhry v této soutěži radoval Valentino Rossi a nebylo to poprvé. Rossi a jeho spolujezdec Carlo Cassina již vyhráli tři ročníky rallye Monza (v letech 2006, 2007 a 2012).

Valentino Rossi | Zajímavosti

Valentino Rossi na čtyřech kolech

Do dnešního dne se Valentino Rossi se svým Fordem Fiesta pouštěl s náskokem přes 33 vteřin. V samotném závěru rallye svůj náskok ještě navýšil. Nakonec zvítězil o více než padesát vteřin před druhým jezdcem v pořadí. Dokázal porazit například jezdce rallye jako je Thierry Neuville. Právě zmíněný Belgičan obsadil druhé místo.

Valentino Rossi nebyl jediným účastníkem rallye, který je známý i fanouškům motocyklových závodů. V Monze si zajezdil i Rossiho kamarád Uccio a první start na rallye Monza má za sebou i jezdec Moto3 Romano Fenati. Uccio (s Fordem Fiesta) dokončil soutěž na páté pozici a Fenati s vozem Renault Clio obsadil 69. místo.

9:40 | Stefano Manzi dnes slaví 18 let.
28. března | Rodrigo má za sebou úspěšnou operaci pravé klíční kosti.
26. března | V Kataru opět prší, ale už to nevadí. Závod jezdci stihli dokončit.