Šest motorů pro všech osmnáct závodů MotoGP v sezoně 2010, tak zní pravidlo královské kubatury, které se teď může v případě Suzuki změnit.
Motorcycle News přišel s tím, že Suzuki dostane zvláštní povolení nasadit dodatečně ještě tři motory nad limit. Loris Capirossi a Álvaro Bautista totiž jedou na hranici pěti motorů a to ještě není polovina sezony.
Znamená to, že mezi výrobci existovala nepsaná dohoda, že pokud Suzuki nedokáže sezonu zvládnout s šesti motory, může požádat o navýšení jejich počtu a vyhnout se tak penalizacím.
V pravidlech je psáno, že od sezony 2010 má každý jezdec k dispozici šest motorových jednotek a pokud by tento limit překročil, startuje z boxové uličky deset sekund po zahájení závodu.
Už nyní je Suzuki ve stádiu, kdy jejich jezdci budou nuceni nasadit poslední motory. Capirossi už použil čtyři motory a brzy bude potřebovat další dva. Jeden z jeho motorů skončil během kvalifikace v Mugellu a s třetím motorem jel závod v Mugellu, Silverstonu a Assenu. Čtvrtý pak nasadili v Katalánsku a naposledy v Německu.
Álvaro Bautista je v ještě horší situaci, protože už jede pátý motor a to je za námi teprve osm z osmnácti závodů Grand Prix. Takže Španěl má jen jeden nový motor pro dalších deset závodů, což samozřejmě není možné absolvovat.
Oznámení o zvláštním povolení dalších třech motorů pro každého z dvojice jezdců Suzuki se očekává během víkendu v Laguně Seca. Ono to s těmi motory skutečně nebude tak jednoduché, jak se možná těm, kteří toto pravidlo tvořili asi zdálo.
Diskuze
F1sport věří, že naši čtenáři budou ctít v diskuzích základní zásady slušnosti a nebudou používat vulgární výrazy nebo jinak neslušné projevy, případně vkládat cílené reklamní příspěvky. V takovém případě si F1sport vyhrazuje právo takový příspěvek částečně, nebo zcela vymazat.




.jpg)

.jpg)




Copyright © 2007-2012 Mladá fronta a.s. Technické dotazy směřujte
Psát komentáře lze až po přihlášení v záhlaví stránky. Pro novou registraci klikněte sem.
(ta 17tá platí pro tenhle "americký" víkend s ohledem na posun času nebo furt?
Co bylo základem té nepsané dohody, že Suza může nasadit bez penalizace ještě 3 motory? Je to kvůli tomu, že nemá satelit (takový trošku jako tým pro testy inovací)? Nebo je to hloupost takhle vidět satelity?
...tak to by "nepsaně" mohli povolit ještě 2 Yamaze (má jen 2 satelitní stroje), Ducati 1 (má 3 satelity) a Hondě nic, ale ti to stejně nepotřebují