Další články

Moto3Výsledky
Moto3: Na úvod japonského víkendu se dařilo Italům, nejrychlejší Bulega

V prvním japonském tréninku, který se jel na mokrém povrchu, se na prvních třech místech seřadili Italové: Nicolo Bulega, Andrea Migno a Romano Fenati.

13.  10.  2017
MotoGPMoto3Moto2
Statistiky před závody v Japonsku

Závod na japonském okruhu v Motegi otvírá sérii tří zámořských závodů. Ve třídě Moto3 se již může rozhodnout o titulu.

11.  10.  2017
Moto3
Mirova první šance na zisk titulu

Joan Mir bude mít tento týden v Japonsku první šanci k potvrzení titulu v kategorii Moto3 pro letošní rok.

9.  10.  2017
MotoGPTiskové zprávy
Aoyama nahradí zraněného Millera

Tým EG 0.0 Marc VDS oznámil jméno náhradníka za zraněného Jacka Millera. Bude jím Hiroshi Aoyama.

6.  10.  2017
Tiskové zprávyMotoGP
Miller si při tréninku zlomil nohu, v Japonsku nepojede

Jack Miller trénoval v Andoře a při tréninku si zlomil pravou nohu. Bude muset vynechat závod v Japonsku.

3.  10.  2017
Kalendář předsezónních testů 2017/2018

Do konce letošní sezóny ještě zbývají čtyři závody, ale pak už hned začnou přípravy na následující sezónu.

1.  10.  2017
Moto3Tiskové zprávy
Martin a di Giannantonio pojedou u Gresiniho i příští rok

Pro rok 2018 zůstává sestava týmu Gresini v nejslabší kubatuře stejná. Budou pokračovat Jorge Martin a Fabio di Giannantonio.

28.  9.  2017
MotoGP
MotoGP v Aragonii 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

Jezdci odjeli poslední závod před sérií tří zámořských závodů. Před domácím publikem se z výhry radoval Marc Márquez. Na podium jej doprovodili jeho krajané Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo.

26.  9.  2017
Abraham v Aragonii upadl a nebodoval

Karel Abraham odstartoval do aragonského závodu jako patnáctý, ale brzy upadl. Znovu nasedl na motocykl, ale závod nedokončil.

25.  9.  2017 | 1
Kornfeil si z Aragonie body neveze

Jakub Kornfeil se v Aragonii bodového zisku nedočkal. Závod dokončil na 25. pozici.

25.  9.  2017
Kornfeil zůstává u svého týmu

Jakub Kornfeil nebude příští rok měnit tým. Nadále bude závodit pro Prüstel GP. Bude mít ovšem jiný motocykl, protože Peugeot/Mahindra nebude příští rok v Moto3 pokračovat.

24.  9.  2017
MotoGPVýsledky
MotoGP: Kompletně španělské podium v Aragonii, vítězí Márquez

Podium v Aragonii vyplnili španělští závodníci: Marc Márquez, Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo. A na čtvrtém místě je také Španěl - Maverick Viňales. Až na pátém místě je první nešpanělský jezdec - zraněný Ital Valentino Rossi.

24.  9.  2017 | 5
VýsledkyMoto2
Moto2: Po bitvě s Pasinim vítězí Morbidelli

Morbidelli a Pasini spolu až do samého závěru závodu bojoval o výhru. Morbidelli byl nakonec úspěšnější. Pasini dojel druhý. Na podium se dostal i Oliveira.

Moto3: Vedoucí muž šampionátu Mir opět navýšil vedení

Z výhry v Aragonii se raduje Joan Mir a blíží se tak zisku titulu v nejslabší kubatuře. Na podium s ním vystoupili i Di Giannantonio a Bastianini.

MotoGP: Warm upu kraloval Márquez

V nedělním odloženém a zkráceném warm upu zaznamenali nejlepší časy Marc Márquez, Aleix Espargaro a Jack Miller.

Moto2: V neděli dopoledne zajel nejlepší čas Morbidelli

Kvůli mlze začal warm up Moto2 až v 10:30 a byl zkrácen na 15 minut. Na prvních třech místech se seřadili Franco Morbidelli, Marcel Schrötter a Miguel Oliveira.

Moto3: Mlhou ovlivněný warm up ovládl Martin

Warm up Moto3 byl odložen na 8:50, následně byl přerušen kvůli mlze, další pokračování se dlouho odkládalo, znovu se vyjelo až v 10:10 a warm up byl nakonec o 5 minut zkrácen. Nejlepší časy zajeli Martin, Mir a Canet.

Moto2Tiskové zprávy
Quartararo pojede příští dva roky u týmu Speed Up

Speed Up dnes oficiálně potvrdil, že jejich novým jezdcem v příštích dvou letech bude Fabio Quartararo.

23.  9.  2017
Moto2: Po několika změnách nakonec odstartuje první Oliveira

Nejlepší čas v kvalifikaci Moto2 zajel Oliveira, následně mu byl čas odebrán, na pole position se posunul Pasini, ale následně došlo k další změně a na pole position se vrátil Oliveira. Pasini pojede jako druhý a Márquez třetí.

MotoGP: V Aragonii vystartuje jako první Viňales

Maverick Viňales si zajistil pole position pro zítřejší závod. Na druhé místo se kvalifikoval Jorge Lorenzo. Valentino Rossi se navzdory nedávnému zranění nohy dokázal probojovat do první řady. Márquez upadl.

23.  9.  2017 | 4
MotoGP: Z postupu do druhé kvalifikace se radují Lorenzo a Zarco

Do druhé části kvalifikace se díky svému výkonu v první části dostali Jorge Lorenzo a Johann Zarco. Karel Abraham odstartuje jako patnáctý.

MotoGP: Tréninky uzavřel nejlepším časem Viňales

V posledním tréninku před kvalifikací se do čela probojoval Maverick Viňales. V první trojici skončili i Dani Pedrosa a Marc Márquez.

Moto3: Nejlepší čas v kvalifikaci zajel Martin navzdory pádu

Jorge Martin v závěru sice upadl, ale jeho čas nikdo nepřekonal. Dále se umístili Enea Bastianini a Aron Canet. Jak už bývá v nejslabší kubatuře obvyklé, mohou ještě kvalifikačním pořadím zamíchat penalizace.

Moto2: Třetí trénink ovládl Morbidelli

V samotném závěru třetího tréninku se do čela posunul Franco Morbidelli a odsunul tak na druhé místo Pasiniho, který před tím delší dobu vedl. První trojici zkompletoval Takaaki Nakagami.

1234567...21...
17. října | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.