MotoGP: Nejrychlejším mužem třetího tréninku je Casey Stoner

Na prvním místě se umístnil jezdec týmu Repsol Honda - Casey Stoner. Za ním následovali jezdci s továrními Yamahami - Jorge Lorenzo a Ben Spies.

Casey Stoner zajel ve třetím a zároveň posledním volném tréninku nejrychlejší kolo dosavadního průběhu víkendu. Jedenáct minut před koncem tréninku sesadil Stoner Lorenza z prvního místa časem 2:04,140s a těsně před koncem se mu podařilo ještě jednou zlepšit až na hodnotu 2:03,941s. Jorge Lorenzo, jezdec tovární Yamahy, byl o 0,416s pomalejší než úřadující mistr světa.

Ve svém posledním kole se Ben Spies dokázal posunout na třetí místo – za svého týmového kolegu Lorenza.

Hned za továrními Yamahami se objevila Yamaha satelitního týmu Monster Yamaha Tech3 řízená Andreou Doviziosem. Za Dovim následovali Alvaro Bautista a Dani Pedrosa.

Na sedmém až devátém místě se seřadily tři Ducati. Na sedmém místě skončil Nicky Hayden s tovární Ducati, na osmém Hector Barbera s Ducati týmu Pramac Racing a hned za ním dojel Valentino Rossi s tovární Ducati. Rossi měl během tréninku krátký výlet mimo trať, ale neupadl.

I tentokrát byl nejlepším jezdcem se strojem CRT Randy de Puniet, který zajel desátý nejrychlejší čas.

Trénink se bohužel neobešel bez dramatických pádů.  Těžký pád měl domácí hrdina Cal Crutchlow. Ztratil předek svého motocyklu a upadl. Následně byl převezen do zdravotnického centra s podezřením na zranění kotníku. Při vyšetření se zranění potvrdilo. Crutchlow má vymknutý kotník.

Po pádu byl do zdravotnického centra na vyšetření odvezen i Stefan Bradl. Ten si zranil prsteníček na levé ruce.

Havaroval i Yonny Hernandez, ale tomu se naštěstí nic nestalo a odešel po svých.

GP Velké Británie - MotoGP: 3. volný trénink