Druhý den testů ovládli Navarro, Fenati a Zarco

V pátek pokračoval soukromý test slabších kubatur ve Valencii. V Moto3 zaznamenali shodně nejlepší čas Romano Fenati a Jorge Navarro. V Moto2 opět kraloval Zarco.

Druhý den privátních testů tříd Moto2 a Moto3 již provázelo lepší počasí – ustal vítr a nepršelo (na rozdíl od dne prvního).

Dle neoficiálních časů můžeme vidět, že druhý den testů většina jezdců zaznamenala zhruba o vteřinu lepší časy než den předchozí.

Moto3
V nejnižší kubatuře mělo nejrychlejší kolo hodnotu 1:39,4 a zajeli jej hned dva závodníci – Jorge Navarro a Romano Fenati. Za touto dvojicí skončil šestnáctiletý nováček v této kategorii - Nicolo Bulega.

Brad Binder, který ovládl první den testů, tentokrát stačil na čtvrté místo. Páté místo společně obsadili Joan Mir a Khairul Idham Pawi.

Jakub Kornfeil zůstal stejně jako ve čtvrtek patnáctý. Čech zajel nejlepší kolo za 1:40,8. Stejný čas jako náš závodník mají na kontě i Andrea Migno a Jules Danilo.

Pád v pátek zaznamenalo hned několik jezdců: Livio Loi, Andrea Locateli, Bo Bendsneyder a Jorge Navarro.

Moto2
Co se týče prostřední kubatury, tam se na čele nic nezměnilo. Oba dva dny kraloval úřadující šampion této třídy – Francouz Johann Zarco. Za ním skončil Jonas Folger. První trojici uzavřel Xavi Vierge. Měřené kolo zajeli i Miguel Oliveira, Sandro Cortese, Danny Kent a Isaac Viňales.

Šampion Moto3 z roku 2015 – Danny Kent – skončil v pátek na zemi.

Oficiální testy čekají na jezdce slabších tříd až v březnu, ale ještě během tohoto měsíce budou mít na programu soukromý test v Jerezu, který začíná již 14. února.