MotoGP: Kvalifikaci ovládl Márquez, první řada je španělská

První řada zítřejšího závodu v Indianapolis bude kompletně utvořená španělskými jezdci. Jako první se kvalifikoval Marc Márquez. Následují Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo.

Marc Márquez, který v minulosti čtyřikrát zvítězil v GP Indianapolis (dvakrát v MotoGP a dvakrát v Moto2), si dnes zajistili první místo na startu zítřejšího závodu. Spolu s úřadujícím šampionem královské kubatury budou zítra v první řadě stát i dva jeho krajané – Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo. Márquez se jako jediný v kvalifikaci dostal pod hranici 1:32 na kolo. Jeho čas měl hodnotu 1:31,884. Druhý Pedrosa ztratil na svého kolegu 0,171 s. Lorenzo zaostal za Márquezem o 0,302 s.

První řadu otvírá Cal Crutchlow. Danilo Petrucci postoupil do boje o nejlepší pozice z první části kvalifikaci. Nakonec si vyjel páté místo a bude tak stát ve druhé řadě mezi dvěma Brity – Crutchlowem a Smithem. Bradley Smith zajel šestý čas, přičemž na vítězného Márqueze ztratil 0,385 s.

Sedmý Andrea Iannone již na vítězného jezdce ztratil přes půl vteřiny. Vedoucí jezdec šampionátu – Valentino Rossi – odstartuje do zítřejšího závodu jako osmý. Devátý skončil Maverick Viňales.

Do třetí řady se kvalifikoval Andrea Dovizioso, který musel o postup bojovat v první kvalifikaci. Nakonec obsadil desáté místo. Spolu s Italem ve čtvrté řadě uvidíme i oba bratry Espargarovy. Rychlejším z nich tentokrát byl Pol (na jedenácté pozici). Aleix vyráží do závodu jako dvanáctý.

V závodě neuvidíme tým Forward Racing, který musel závod v Indianapolis vynechat kvůli potížím, v nichž se během letní přestávky ocitl. V Brně už bude zmíněný tým opět v akci.

Stefan Bradl se při své první kvalifikaci u Aprilie zařadí na sedmnácté místo na startovním roštu.

Toni Elias nahrazuje zraněného Karla Abrahama a v první kvalifikaci obsadil třinácté místo, což znamená, že na startu mu bude patřit třiadvacátá pozice.

Závod královské kubatury startuje v neděli ve 20:00 našeho času.