Při závodě MotoAmerica zahynuli Bernat Martinez a Dani Rivas

Během doprovodného závodu superbiků - MotoAmerica - zahynuli na okruhu Laguna Seca dva španělští závodníci - Bernat Martinez a Dani Rivas. Rivas v minulosti odjel i několik závodů Moto2 v mistrovství světa silničních motocyklů.

Během včerejšího závodu MotoAmerica kategorie Superbike/Superstock 1000 zahynuli dva španělští závodníci. Jednalo se o druhý závod této série na okruhu Laguna Seca. Došlo k hromadnému pádu několika jezdců.

Dani Rivas měl krátce po startu druhého závodu pravděpodobně nějaký technický problém, což signalizoval zdviženou rukou. Jezdec upadl a do nehody se připletlo i několik dalších závodníků.

Dani Rivas byl po nehodě přepraven vrtulníkem do nemocnice, kde mu bohužel lékaři navzdory veškeré péči nedokázali pomoci. Rivas měl 27 let.

Po nehodě byl odvezen do nemocnice i Rivasův krajan Bernat Martinez. I on bohužel následkům nehody podlehl. Bylo mu 35 let. Španělský motoristický sport tak prožívá velmi smutný den.

Dani Rivas byl znám i fanouškům, kteří sledují závody mistrovství světa silničních motocyklů kategorie Moto2. Rivas odjel šest závodů. Naposledy se zúčastnil závodního víkendu ve Velké Británii roku 2013. Ve warm upu však tehdy (při nácviku startů) způsobil hromadnou nehodu, do níž byli kromě něj zapleteni i Steven Odendaal, Xavier Simeon a Jordi Torres. Rivas si tenkrát zlomil klíční kost a způsobil si otřes mozku. Za způsobení kolize si pak vysloužil trest v podobě zákazu startu ve dvou závodech. Od té doby už se do mistrovství světa nevrátil.