Tomáš Vavrouš startuje v týmu Montáže Brož v ME Superstock 600

Tým Montáže Brož Racing startující v Moto2 se účastní i ME Superstock 600 s českým jezdcem Tomášem Vavroušem. Tento víkend se jede na okruh v Magny Cours.

Mistrovství Evropy Superstock 600 pokračuje o tomto víkendu na francouzském okruhu Magny Cours. K předposlednímu závodu tohoto šampionátu se vypravil i Montáže Brož Racing Team, který ve Francii startuje společně s Tomášem Vavroušem. Ten v dnešním volném tréninku, který se jel na mokrém povrchu, zajel čas 2:03,493, se kterým skončil na 18. pozici. V odpolední kvalifikaci, jež probíhala na postupně osychající trati, Tomáš lehce havaroval. Pád to sice nebyl nijak devastující, nicméně i díky němu Tomáš zajel v kvalifikaci až 27. čas (1:51,661). Vše tedy bude záležet a zítřejším poledni, kdy je naplánovaná druhá kvalifikace, která určí definitivní postavení na startu závodu. Ten se pojede v odpoledních hodinách a tým Montáže Brož Racing je odhodlán udělat maximum pro dosažení dobrého výsledku.

Tomáš Vavrouš:

„Volný trénink probíhal na vodě a na ní se mi jelo dobře, výsledkem bylo 18. místo. Kvalifikace ale nezačala dobře. Trať byla místy ještě mokrá, tak jsme na motorce nechali pneumatiky do mokra, ale když jsem objel první kolo, tak jsem zjistil, že to na mokré není. Sice část dráhy byla stále mokrá, ale větší část již byla hodně oschlá. Všichni soupeři jeli na suchých pneumatikách, proto jsme se rozhodli také pro tuto volbu. Bohužel jsme tím ztratili důležitou část kvalifikace, ve které vždy chytám potřebné tempo. Když jsem se vrátil na dráhu, tak jsem se nedokázal nikoho udržet. Projevila se má jezdecká absence, protože od posledního závodu jsem na motorce neseděl a zde v Magny Cours tedy startují po měsíční pauze. V jedné zatáčce do mne narazil jiný jezdec a poškodil mi motorku. Poté jsem v jedné zatáčce předjížděl a musel to rychle zavřít. Nevšiml jsem si mokrého místa uprostřed té zatáčky a havaroval jsem. Byl to lehký pád a motorky při něm nebyla poškozená, tak jsem pokračoval dále. Jsem po první kvalifikaci na 27. místě a jsem z toho hodně zklamaný.“