Nejrychlejší kolo a maximální rychlost GP Itálie

Nejrychlejší kolo závodu italské Grand Prix zajel tovární jezdec Yamahy Jorge Lorenzo, nejrychlejší maximální rychlosti v závodu a vůbec celém víkendu v Mugellu dosáhl jezdec Ducati Héctor Barberá.

Nejrychlejší kolo závodu v Mugellu nastavil letošní vítěz Velké ceny Itálie Jorge Lorenzo. Španěl dosáhl času 1'48,402 sekundy až v sedmnáctém kole, tedy v době, kdy předjel Casey Stonera a zároveň tím přepsal rekord okruhu v Mugellu. Španělova Yamaha fungovala skutečně na výbornou, protože zajet šest kol před cílem a na rozpáleném asfaltu nejrychlejší čas, to byl opravdu velmi dobrý výkon nejen M1, ale samozřejmě také Lorenza.

Velký potenciál jsme u rodáka z Mallorky mohli vidět už v Assenu, ale tam po kontaktu se Simoncellim na vítězství nedosáhl. V Itálii vyhrál poprvé od domácí Grand Prix v Jerezu a stačil umazat náskok vedoucího jezdce Casey Stonera na současných devatenáct bodů. V Německu uzavře motocyklový šampionát první polovinu sezony a pokud se ze začátku zdálo, že Yamahy ztrácejí na konkurenční Hondu, situace teď vypadá poměrně vyrovnaně.

Nejrychlejší Honda byla Casey Stonera, jenž si pro druhé nejrychlejší kolo závodu zajel už v sedmém kole a za Australanem pak následoval jeho týmový kolega Andrea Dovizioso, jenž si na konto připsal čtvrtý nejlepší čas. Oba jezdce tovární Repsol Hondy dokázal rozdělit druhý jezdec tovární stáje Yamahy Ben Spies. Karel Abraham byl s časem 1´49,731 sekundy jedenáctý. Vítěz kvalifikace Casey Stoner rovněž přepsal nejlepší čas na kolo, když letošní pole position nastavil na hodnotu 1´48,034 sekundy.

16 Toni ELIAS SPA LCR Honda MotoGP HONDA 1'51.271 4 23 2.869

Nejvyšší maximální rychlost v závodu, ale také v celém víkendu naměřili jezdci Mapfre Aspar týmu Héctoru Barberovi. Španěl jel se svou Ducati nejrychleji v závodu a to rychlostí 335,7 kilometrů za hodinu. Rekord okruhu si tak stále drží Dani Pedrosa, protože Španěl jel na italském okruhu v roce 2009 rychlostí 349,3 kilometrů za hodinu.