MotoGP: Márquez jel nejrychleji i ve druhém dni testů

Dnes jezdci ve Valencii ukončili dvoudenní testovací program. Nejrychlejším mužem těchto testů se stal Marc Márquez.

Dnešním dnem skončil testovací program jezdců královské kubatury ve Valencie. Během těchto dvou dnů se závodní i testovací jezdci zaměřili na zkoušení nových pneumatik Michelin, novou jednotnou elektroniku a také na různé změny v nastavení motocyklů.

Oproti včerejšku si všichni závodníci zlepšili své časy. Nejrychlejší čas dvoudenního programu zajel Marc Márquez. Jeho dnešní kolo mělo hodnotu 1:31,060. Oproti včerejšku se tak bývalý šampion, který dnes pokračoval v testování svého nového motocyklu pro rok 2016, zlepšil o více než čtyři desetiny. Márquez během dvou dní ve Valencii dvakrát upadl, ale zůstal v pořádku.

Na druhém místě dnes skončil Maverick Viňales se Suzuki. Na svého krajana ztratil 0,103 s. Pouhých sedmnáct tisícin za Viňalesem se umístil Dani Pedrosa. Za Pedrosou následoval Aleix Espargaro.

Nový letošní šampion Jorge Lorenzo obsadil pátou příčku se ztrátou 222 tisícin na prvního Márqueze. Na prvních pěti místech se tak seřadilo pět jezdců ze Španělska.

Nejrychlejším závodníkem se satelitním motocyklem byl dnes Cal Crutchlow na celkově šesté příčce s časem 1:31,494.

Bývalý šampion Moto2 – Esteve Rabat – je jedinou novou tváří v královské kubatuře pro rok 2016. Španěl dnes zajel osmnáctý čas. Obkroužil 56 kol.

Nejpilnějším jezdcem dnes byl Bradley Smith, který objel 71 okruhů. Nejméně času dnes na dráze prožil Michele Pirro. Testovací jezdec Ducati zaznamenal jen šest kol.