MotoGP: Pátečnímu dopoledni kraloval Márquez

Marc Márquez je nejrychlejším mužem prvního německého tréninku. Druhý skončil Valentino Rossi a první trojici doplnil Scott Redding.

V prvním tréninku před GP Německa zajel Marc Márquez kolo za 1:21,766, což byl nejlepší čas dnešního dopoledne. Druhý Valentino Rossi zaostal za úřadujícím šampionem o 0,336 s. První trojici tentokrát doplnil Scott Redding.

Márquezův týmový kolega Dani Pedrosa obsadil čtvrté místo. Yonny Hernandez se zařadil na páté a Andrea Dovizioso na šesté.

Jorge Lorenzo, který letos vyhrál už čtyři závody, zahájil německý víkend sedmým časem. Do desítky se vešli i Aleix Espargaro, Cal Crutchlow a Andrea Iannone.

Během tréninku skončili na zemi Pol Espargaro a Alvaro Bautista. Oba po nehodách odběhli po svých.

V Německu neuvidíme Marca Melandriho, který ukončil spolupráci s Aprilií. Místo něj bude jezdit Michael Laverty. Aktuálně již v MotoGP jezdí i Michaelův mladší bratr Eugene Laverty. V královské kubatuře tak nyní máme dvě bratrské dvojice (tou druhou dvojicí jsou Aleix a Pol Espargarovi). Michael Laverty zahájil své nové působení v MotoGP třiadvacátým místem. (Loni a předloni se Michael již závodů MotoGP účastnil s týmem Paul Bird Motorsport.)

V Německu nenastoupili ani Stefan Bradl a Karel Abraham, kteří jsou zranění. Místo Karla jede Hiroshi Aoyama a Stefana Bradla nahrazuje Claudio Corti. Aoyama skončil dvacátý a Corti uzavírá výsledkovou listinu.