MotoGP: Nejlepší čas prvního tréninku zaznamenal Viňales

Maverick Viňales byl nejrychlejší v prvním rakouském tréninku královské kubatury. Následovali jezdci Ducati: Andrea Dovizioso a Andrea Iannone.

Po letní přestávce se jezdci opět vrátili na trať. V Rakousku je přivítalo velmi chladné počasí. Teplota vzduchu se dopoledne pohybuje pouze kolem 9°C a teplota trati je jen 14°C.

Nejrychlejší kolo v těchto podmínkách zajel Maverick Viňales. Španělovo kolo mělo hodnotu 1:25,866. Jen 0,079 za ním zaostal Andrea Dovizioso na druhém místě. První trojici doplnil Doviho týmový kolega Andrea Iannone.

Čtvrtý čas zaznamenal Valentino Rossi. Do první pětice se vešel i Yonny Hernandez. Se ztrátou téměř půl vteřiny se na šesté místo zařadil vedoucí muž šampionátu Marc Márquez.

Přes půl vteřiny ztratil na sedmé pozici umístěný úřadující šampion Jorge Lorenzo. Osmým nejrychlejším byl tentokrát Jack Miller – vítěz letošního závodu v Assenu. Do elitní desítky se vešli i Danilo Petrucci a Michele Pirro. Do první desítky se těsně nedostal Cal Crutchlow, který si na svém motocyklu, helmě a kombinéze veze obrázky na oslavu narození své dcery, která přišla na svět minulý týden.

Během tréninku se bohužel i padalo. Na zemi skončil Stefan Bradl, Dani Pedrosa a Eugene Laverty. Všichni jsou naštěstí v pořádku.

Zhruba dvanáct minut před koncem musel být trénink na chvíli přerušen červenou vlajkou. V zatáčce číslo 9 ležel Pedrosův motocykl na ochranné bariéře z pneumatik. Bylo nutné stroj sundat a bariéru opravit. Pak se mohlo opět pokračovat.